VZP vyhlásila celorepublikovou soutěž pro děti ke Světovému dni zdraví. Chce upozornit děti i jejich rodiče, že je třeba aktivně pracovat na svém zdraví. Právě to je cílem velké soutěžní akce pro děti z celé České republiky, kterou Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR odstartovala 7. dubna, kdy si celý svět každoročně připomíná Světový den zdraví.

Výtvarné soutěže na téma „Co dělám pro své zdraví“ se mohou zúčastnit všechny děti, jak předškolní tak školou povinné, ať už jsou pojištěnci VZP či nikoli. Tím, že nakreslí obrázek jakékoli aktivity, která přispívá ke zdravému způsobu života, děti ukáží, že ani jim není zdraví jejich rodiny lhostejné.

Soutěž bude probíhat od 7. dubna do 21. května 2007. Vyhlášeny jsou tři soutěžní kategorie: pro předškolní děti, děti z prvního stupně základních škol a druhého stupně základních škol nebo z primy až kvarty víceletého gymnázia. Po uzávěrce soutěže vybere odborná komise na každé krajské pobočce VZP ČR nejlepší obrázky, ze kterých bude v jejích prostorách uspořádána výstava. Ceny za vítězné obrázky (první tři v každé kategorii) předají organizátoři soutěže v jednotlivých krajích vítězům v rámci oslav Mezinárodního dne dětí.

Obrázky, které se umístí na prvním místě v každé kategorii z každého kraje, budou vystaveny v prostorách vestibulu VZP ČR v Orlické ulici v Praze. Tři nejlepší z nich, po jednom z každé kategorie,  budou vybírat návštěvníci této výstavy, a to od jejího zahájení 1. srpna 2007 do 31. srpna 2007. Výsledky VZP vyhlásí 3. září 2007 na svých internetových stránkách a vítězové celostátního kola obdrží zajímavé ceny.

Bližší informace o výtvarné soutěži jsou k dispozici na adrese www.vzp.cz.

Reklama