Jaro je v a dnes máme téma „Balkony“. A tak mě napadlo připravit soutěž, která by se hodila jak k jaru, tak k dnešnímu tématu. Vyfotila jsem vám pár větviček stromů a keřů a vaším úkolem bude určit, o jaké rostliny se jedná.

Soutěžit můžete od této chvíle až do zítřejších 7:30. Prosím, pokud budete vědět, nenapovídejte v diskuzi ani tam nevkládejte své odpovědi.

Obr.1

rostlina1

Toto je jediná rostlina, která neroste v našich zeměpisných končinách, ale při dobrém umístění a péči se dá pěstovat i u nás. Já ji mám v létě na terase a v zimě doma, protože je velice choulostivá a tuhý mráz by nepřežila. Mám ji v podobě mladého stromečku, ale v původní domovině jsou to mohutné, dlouhověké stromy, jejichž plody se nejen jedí, ale i dále zpracovávají.

Obr.2

rostlina2

Tento jedovatý jehličnan je často k vidění v parcích, ale dá se i dobře stříhat a využít jako živý plot.

Obr. 3

rostl

Tento strom rychle roste, dobře se tvaruje a má rád vlhko. Existuje v mnoha variantách. Tato je ozdobná a velice efektní

Obr. 4

rostl

Tento stálezelený keř, jehož koncový výhonek vidíte na obrázku, je velice oblíbenou rostlinou pro snadné tvarování. Je nenáročný, snadno se pěstuje a je skvělou rostlinou pro balkony a terasy. Ale může být ozdobou zahrad a parků. Zvláště v této barevné variantě.

Obr.5

rot

Krásný strom, velice nenáročný, rychle roste. Má rád propustnou půdu a slunce. Z jeho „bílého“ dřeva se vyrábí nábytek.

Odpovídejte pouze kliknutím na tento odkaz. POZNEJ ROSTLINY

Děkuji

Co můžete vyhrát?

Tentokrát opět hrajeme o dvě ceny: hry s erotickým nádechem od firmy Albi...

laškovánínevinné hrátky

  • Hra Laškování - erotická hra pro dvojice a odvážné párty (18+)
  • Hra Nevinné hrátky - erotická hra pro dvojice

Tato hádanková soutěž (ve které dostanete každý všední den jinou otázku) probíhá od 13.4.2012 do 14.5.2012. Pokud odpovíte správně alespoň na 7 hádanek, zařadíte se do slosování o hru Laškování. Pokud odpovíte správně alespoň na 9 hádanek, zařadíte se také do slosování o hru Nevinné hrátky.

Abyste mohla soutěžit, musíte být registrovaná a aktuálně přihlášená čtenářka. Též musíte mít vyplněné ve svém profilu údaje nutné k soutěžím.

Reklama