Pokud cestujeme do zahraničí, ať už sólo, nebo v doprovodu, měly bychom znát nejen tamní zvyky a obyčeje, ale také třeba státní vlajky. Jak jste na tom s jejich poznáním?

Vaším dnešním úkolem bude určit zemi, ze které pochází vlajky, jenž vám předkládám v sedmičce soutěžních otázek. Tak zapněte mozkové závity, zavzpomínejte na hodiny zeměpisu a jdeme na to.

Vlajka číslo 1.

Vlajka patřící hodně vzdálené zemi, nacházející se na africkém kontinentu, ležící při pobřeží Indického oceánu. Tato země je proslulá svými národními parky v savaně, ale také skvělými běžeckými atlety.
Ze které země tato vlajka pochází?

fotojedna

Vlajka číslo 2.

A vydáme se na úplně opačný konec zeměkoule, na největší ostrov ležící na rozhraní Atlantiku a Severního ledového oceánu, kde zemi pokrývá z většiny části jen led a led a led. Odsud pochází i tato vlajka. Takže odkud?

fotodva

Vlajka číslo 3.

Tato vlajka je evropská, patří jednomu z nejmenších, ale také nejbohatších států Evropy, udržující si ještě monarchistické způsoby. O jaký státeček se jedná?

fototri

Vlajka číslo 4.

Na nejjižnějším a největším ze tří států pobaltských zemí se třepotá vlajka, v jejíž zemi se nachází více než 3 000 jezer a lidé zde žili už dávno od pravěku. Nejvýznamnější řekou této země je Němen.  Už víte, o jakou jde zemi?

fotoctyri

Vlajka číslo 5.

Malinko na odlehčenou si dáme vlajku, kterou byste měly poznat i bez popisu polohy státu. Takže už chybí jen určit správný název onoho státu.

fotopet

Vlajka číslo 6.

Tuto vlajku poznají ty, kterým se líbí na hlavách mužů sombrera, rády by se podívaly na kohoutí zápasy a k tomu by třeba popíjely oblíbený místní nápoj Tequillu.
Poznáte podle vlajky, ve které zemi byste se nacházely?

fotosest

Vlajka číslo 7.

A šťastnou sedmičku nám uzavírá krásná, starověká země na jihu Evropy, kam proudily a proudí davy turistů, i přesto, že se tato země zmítá v obrovských dluzích, jenž ani miliardové dotace z EU nezachránily.

forosedm

Některé vlajky poznáte lehce, jiné jsou těžší, ale snad pomohly slovní nápovědy.
Věřím, že všechny země nakonec zdárně dohledáte a jejich názvy napíšete v řadě za sebou do odpovědního boxu.

Odpovědní box KLIKNI

Správné odpovědi se dozvíte zítra, v úterý 17. 7. v dopoledních novinkách.

Co můžete vyhrát?

V této hádanakové soutěži můžete získat dvě ceny od firmy Albi: hry Mlýn a Člověče na ex!

hrahra

Hádanková soutěž (ve které dostanete každý všední den jinou otázku) probíhá od 18. 6. 2012 do 18. 7. 2012. Pokud odpovíte správně alespoň na 6 hádanek, zařadíte se do slosování o hru Mlýn. Pokud odpovíte správně alespoň na 9 hádanek, zařadíte se také do slosování o Člověče na ex!

Reklama