Příběhy psané s chutí – 100leté recepty, to je název nové kampaně společnosti Tesco, která chce připomenout tradiční české recepty, které se dědí z generace na generaci. „Chceme touto cestou oživit možná už zapomenuté recepty z naší historie a společně s našimi zákazníky oslavit 100leté výročí založení Československa,“ vysvětluje Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel Tesco pro Českou republiku.

5b714c1e761c9obrazek.pngNa webu Tesco - 100leté recepty mohou soutěžící snadno vložit svůj rodinný recept, společně s jeho fotografií a příběhem, který se k němu váže. Až do konce srpna pak bude probíhat soutěž. Každý týden budou oceněni autoři tří receptů s nejvyšším počtem lajků. Ti získají poukázky na nákup v obchodech Tesco.

hovezi.jpg

Jednou z tváří této kampaně se stala i oblíbená herečka a vášnivá kuchařka Jaroslava Obermaierová. „Já vařím ráda, nejraději dělám omáčky, ty mě opravdu baví. Nikdy mi nepřirostla k srdci jídla, na která potřebuji spousty ingrediencí. Jednak je nemám doma a než bych je sehnala, tak by mě chuť na vaření přešla. Vařím tak, jak mě to kdysi doma naučili, ale snažím se jídla trochu odlehčit,“ popsala Jaroslava Obermaierová svůj vztah k vaření. A přidala ještě jednu kulinářskou vzpomínku ze svého dětství: „Když jsem byla malá, moc masa se tenkrát nejedlo. Jednak bylo málo peněz a masa bylo také pomálu. A tenkrát nám babička dělala škubánky polévané horkými povidly. Určitě do nich i pro lepší chuť přidávala trošku rumu. Zkuste to, je to fakt žraso.“

Tesco-100-lete-recepty-7-.jpg

100 nejlepších receptů se pak objeví ve speciální kuchařce. Recepty bude vybírat odborná porota, v jejímž čele je známý český kuchař Radek Vlasák. Touto aktivitou chce společně se zákazníky oslavit i 100leté výročí od vzniku samostatného Československa. Pokud tedy máte nějaký tradiční rodinný recept, nenechávejte si ho jen pro sebe a pochlubte se s ním a odměna vás jistojistě nemine.

Reklama