Milé ženy-in,
tak jsem tady s dnešní soutěží. Dneska po vás budu chtít trošku přemýšlení, ale vážně jenom trošku. :-)

Vaším úkolem bude najít odpovědi na následující tři logické úlohy. Odpovědi nepište pod článek, ale SEM. Okénko se vám jako obvykle otevře jenom jednou, takže odpovídejte na všechny najednou! Soutěž začíná právě teď a poběží do dnešní půlnoci. A co můžete vyhrát, když se na vás usměje štěstí při losování? Sprchový gel s tea-tree olejem!

Tak to je snad všechno a tady jsou úkoly. Příjemné luštění!

1. Oblíbené Maruščiny barvy jsou růžová a bílá. V těchto barvách ladí celý svůj šatník, dokonce i rukavice má jen růžové a bílé. Bohužel je ale poněkud nepořádná - všechny má bez ladu a skladu naházené do jedné zásuvky. Přesněji řečeno, v té zásuvce má šest párů růžových a šest párů bílých rukaviček. Zrovna dneska jí ale doma vypnuli elektřinu. Kolik rukavic musí Maruška ze šuplíku potmě vytáhnout, aby si byla jistá, že bude mít aspoň jeden kompletní pár? Je jí jedno, jestli to bude pár bílý nebo růžový.

2. Tři čarodějnice vařily v kotli mimořádně odporný lektvar, jehož hlavní součásti byly zmijí jazyky a vosí křídla. Potřebovaly ale přidat přesně dva litry slz. Copak o to, této přísady měly plný sud, jak ale odměřit dva litry, když mají k dispozici jen 2,5 litrový hrnec a džbánek s obsahem 1,5 litru?

3. Detektiv pronásledoval zločince až do jeho skrýše. Zastihl ho přímo nad třemi bedničkami, označenými jako ZLATO, ŽELEZNÉ HŘEBÍKY a SMĚS (míněna směs zlata a hřebíků). „Když se budeš chvíli koukat jinam a necháš mě utéct, nechám ti tady za odměnu tu bedničku, kterou si vybereš,“ lákal detektiva zločinec. Úplatný představitel spravedlnosti nabídku přijal. Věděl ale, že lupič předem vyměnil všechny nápisy, takže ani jeden neodpovídá skutečnému obsahu. „Dobrá, ale nejdřív mi ukážeš jeden předmět z jedné bedničky, abych si mohl vybrat tu, kterou mi tady necháš. Se zbytkem si klidně běž!“ Ze které bedničky si má detektiv vyžádat ukázku? A jak zjistí, která obsahuje zlato?

Reklama