Nejenom výdrží materiálu proti zubu času a povětrnostním vlivům, ale i výkonnými solárními články, které trpělivě sbírají energii i při horších světelných podmínkách, a ukládají ji do akumulátoru každého svítidla.
sv.jpg

Posílejte fotografie vašich zahrad s krátkým komentářem a designéři, zahradníci a odborníci na světla vyberou 3 zahrady, které vám nasvítíme solárními světly Retlux a poradíme, kam je umístit.
60d1bbfc6f36cblobid0.jpg

Pro začátek jsme vybrali několik rad, co nafotit a kam umístit světla.

1. První rada: nasvícení chodníku.

Ideální rozestupy a umístění pro osvětlení chodníčku či terasy
Důležitým parametrem je délka chodníku, schody a nerovnost terénu. Pokud máte rovný chodník, tak doporučujeme solární světla 60 cm od sebe, pokud je chodník točitý, a má kolem sebe hodně rostlin, tak doporučujeme mezi světly menší mezery, tak 40 až 50 cm. Solární světla Retlux mohou upozornit na zásadní kompozicí na zahradě, kdy každá větší rostlina na zahradě má svůj význam. Doporučujeme doslova lemovat chodníčky, cesty, ploty. Nejenom že je to romantické, ale i bezpečné.

2. Druhá rada: osvětlení zahrady.

.Podivuhodné noční krásy zahrady, snadné a rychlé rozmístění
Večerní a noční zahrada dostává úplně jiný nádech než ve dne. Nasvícení solitérních rostlin nebo objektů, volně stojících stromů, keřů, okrasných trav, to známe jen z amerických filmů. Teď si tu atmosféru můžete vytvořit i na vaší zahradě. Každý strom má po setmění jiný tvar, obvykle z terasy, nebo z okna není vidět, ale pokud k jeho kmenu jednoduše zapíchnete solární světlo, tak se vám nechce jít domů. Chcete se najednou po zahradě procházet, posedět si pod stromem na lavičce, i když je dávno po západu slunce.

3. Třetí rada: osvětlení vodní plochy.

Jezírka, vodopády, přírodní koupací bazény, nebo proud vody, při správném rozmístění světel zdvojnásobíte efekt
Voda je zahradě vždy zajímavý prvek. Je to dominanta zahrady. Často rostou okolo vody vysoké trávy, nebo bambus, a ty nám dávají příležitost k vytvoření dalšího osvětleného místa ze solárních světel. Podívejte se na vodní hladinu z úhlu, odkud se díváte nejčastěji. Na body, které máte nejvíce na očích instalujte světla, ale tak, aby je trávy nezastínily. Pokud dokážete naaranžovat světla tak, aby se odrážela ve vodní hladině, máte již školu designéra za sebou.
Pokud jste rozhodnutí, že svou zahradu chcete na letošní léto změnit, je nejvyšší čas. Soutěžte, posílejte fotografie a těšte se na výhru. Podívejte se na www.retlux.cz

Co můžete vyhrát? Osvětlení na vaši zahradu od značky Retlux dle vašeho výběru!

První cena: 20 světel
Druhá cena: 15 světel
Třetí cena: 10 světel

Z jakých světel si můžete vybrat?

60d1bc2105e1dobrazek.png
Solární zahradní zapichovací svítidlo - moderní chromované kulaté

60d1bc4d6e947obrazek.png
Solární zahradní zapichovací svítidlo - retro styl

60d1bc69df805obrazek.png
Solární zahradní zapichovací svítidlo - moderní tvar - kvádr

Soutěžním úkolem je vyplnit náš krátký dotazník ZDE, kde popíšete, jakou máte zahradu, upřesníte, jaká světla byste případně chtěli vyhrát a zaslání několika fotografií vaší zahrady, do které chcete světla umístit. Fotografie zasílejte na email soutez@zena-in.cz

60d1bc96119f9obrazek.png

Reklama