6202823a3178cimage.png

S partnerem si můžete pochutnat na speciální čtyřchodové valentýnské večeři, včetně drinku na uvítanou, předkrmu, dvou hlavních chodů, dezertu a lahve vynikajícího vína. Menu šéfkuchaře Davida Rejhona je pro hosty připraveno od pátku 11. února do pondělí 14. února. V pondělí, tedy přímo na den svatého Valentýna, se mohou hosté těšit také na intimní atmosféru za doprovodu živé hudby. 
 
V rámci oslav valentýnského víkendu je také připraven další ze série oblíbených nedělních brunchů, který také můžete vyhrát, tentokrát s valentýnskou tématikou, který proběhne 13. února. Hosté si budou moci vybrat ze široké nabídky lahodných pokrmů, včetně čerstvých ústřic, sushi, stařeného roštěnce z Josper grilu, hovězího tataráku, kachních prsou se švestkovou omáčkou, jahodového sorbetu a dalších domácích dezertů od cukrářů restaurace The Artisan.

image.png
 
The Artisan se zaměřuje především na moderní českou kuchyni, využívá výhradně suroviny od lokálních dodavatelů a dbá na dodržování sezónnosti surovin. Dominantou restaurace je ojedinělá otevřená kuchyň, v níž mistři kulinářského umění vytváří pro své hosty ty nejzajímavější kombinace. To vše podtrhují chutě regionálních vín z vybraných rodinných vinařství. Více informací o restauraci The Artisan a její nabídce naleznete zde: https://www.theartisan.cz/.

Soutěžit můžete ZDE na našich stránkách. 

  •  Večeře začínají od 18:00 hodin.
     
  • Brunch proběhne od 12:30 do 15 hodin.

Vouchery vám v případě výhry zašleme elektronicky. Voucher na velentýnskou večeři je platný od 11 .2. do 14. 2. Voucher na nedělní brunch je platný pouze 13. 2. 

Reklama