shutterstock-773757976.jpgFoto:Shutterstock

Z průzkumu, který si nechala vypracovat česká značka Herbadent, vyplynulo, že ženy častěji používají speciální pasty (41 % žen : 33 % mužů), zubní nit (18 % : 11 %) i mezizubní kartáčky (25 % : 22 %). A to je dobře. Jak totiž připomínají zubaři i dentální hygienistky, samotný zubní kartáček k důkladné očistě zubů a dásní nestačí.

Zubním kartáčkem vyčistíme zuby zhruba jen na 70 procent, zbytek, tedy mezizubní, vyčistíme pouze mezizubními pomůckami, což jsou nejčastěji zubní nit a mezizubní kartáček. Nepoužíváme-li mezizubní pomůcky, vzniká riziko tvorby mezizubních kazů a zánětu dásní. V praxi se opravdu setkávám s tím, že ženy jsou většinou pečlivější, a to zejména pokud se jedná o čištění mezizubních prostorů,“ vysvětluje prezidentka Asociace dentálních hygienistek ČR Lenka Velebilová.

Že se ženy o své zuby starají pečlivěji než jejich protějšky, je zřejmě dáno nejen tím, že jsou zvyklé více o sebe pečovat, ale také tím, že jsou pro ně zdravé a pěkné zuby důležitým aspektem vzhledu. Ve výše zmíněném průzkumu se .... % žen nechalo slyšet, že je pro ně důležité, jak jejich zuby vypadají. A také se více dívají na zuby ostatních – přiznalo se k tomu hned 55 % respondentek.
soutez.jpgBalíček sestavený z produktů, které jsou dlouhodobě nejoblíbenějšími u žen. Obsahuje 2x Homeo bylinnou zubní pastu bez fluoru, bylinnou ústní vodu a zubní kartáček Original ECO s jemnými vlákny.

Soutěžní otázka:

Napište nám do komentářů kolik procent žen se nechalo slyšet, že je pro ně důležitý vzhled chrupu a tři z vás, které se přiblížíte nejblíže skučenosti vyhrají balíčky značky Herbadent. Odpověď mohou do komentářů napsat registrované uživatelky s vyplněnými údaji do středy 9.9.2020.

Reklama