K dnešní soutěži mě opět inspirovalo dnešní téma. Matka. Kolik toho o ní bylo napsáno, kolik pláten pomalováno, kolik písní složeno? Nepočítaně.

Ale mě dnes nezajímá kvantita. Stačí mi pár uměleckých děl, českých i zahraničních, která mají ve svém názvu slovo matka. Nebojte se, většinou jsou notoricky známá díla, ale aby vás to zase tolik nenudilo, některé z nich vám možná trochu hlavičku zamotají. Tak dávejte pozor, a přečtěte si moje otázky.

1.       Matka v této divadelní hře přijde o syny ve válce a doma jí zůstane poslední, nejmladší, kterého chrání jako oko v hlavě. Ale když v rozhlase zaslechne zprávu, jak umírají i nevinné děti, sama mu podá pušku a pošle ho do boje. I když jí srdce krvácí. Kdo je autorem této divadelní hry?

2.       Je to název písně, ale i muzikálu, který byl zfilmován. Hraje a zpívá v něm úžasná herečka Meryl Streepová. Napište název tohoto filmového muzikálu.

3.       Kultovní skupina Pink Floyd natočila album, v jehož názvu se skrývá matka. Napište přesný název tohoto hudebního alba

4.       Jsi moje máma…kdo by neznal „odrhovačku“skupiny s názvem…Napište název skupiny, která se proslavila písní o mamince

5.       Film pro pamětníky z roku 1934 s roztomilým názvem Matka Kráčmerka. Která herečka ztvárnila hlavní roli?

Snadné, že? Já si myslím, že by vám odpovědi neměly dát  velkou práci, tak s chutí do toho.

Odpovídejte pouze kliknutím na tento odkaz: Matky v soutěži

Co můžete vyhrát

Opět hrajeme o dvě ceny: hry s erotickým nádechem od firmy Albi...

laškovánínevinné hrátky

  • Hra Laškování - erotická hra pro dvojice a odvážné párty (18+)
  • Hra Nevinné hrátky - erotická hra pro dvojice

Tato hádanková soutěž (ve které dostanete každý všední den jinou otázku) probíhá od 13. 4. 2012 do 14. 5. 2012. Pokud odpovíte správně alespoň na 7 hádanek, zařadíte se do slosování o hru Laškování. Pokud odpovíte správně alespoň na 9 hádanek, zařadíte se také do slosování o hru Nevinné hrátky.

Abyste mohla soutěžit, musíte být registrovaná a aktuálně přihlášená čtenářka. Též musíte mít vyplněné ve svém profilu údaje nutné k soutěžím.

Reklama