Přečtěte si, kdo stele famózním způsobem postel. Kde jinde můžeme tohoto originálního člověka vidět, kdy se nám narodil a čí děti mu říkaly ve filmu dědo.

Pro začátek pouštím ukázku

A je to jasné.

Památnou větu: Krucifix mámo, přece nechceš na mě, abych stlal peřiny?“
Neřekl nikdo jiný než
Josef Šebánek ve filmu Ecce Homo Homolka

Dále jsme tohoto herce neherce mohli vidět ještě ve filmech
Homolka a Tobolka, Hogo fogo Homolka, Hoří, má panenko, Lásky jedné plavovlásky, Nejkrásnější  věk, Návraty ad. (stačily tři tituly)

Narodil se 22. července 1915, a tady nebudu dělat ústupek, jde o znamení raka.

Ústupek udělám ve 4. části odpovědi, ohledně rodičů oněch filmových vnuků, v civilu dvojčat Petra a Matěje Formanovi, kde jsem položila otázku poněkud krkolomně. A tak uznávám i filmové civilní rodiče Františka Husáka a Helenu Růžičkovou, ale jinak těmi opravdovými rodiči jsou samozřejmě Miloš Forman a Věra Křesadlová.

 

Všem čtenářkám, které odpověděly základní otázku i všechny podotázky správně, GRATULUJI, dostávají se do závěrečného slosování o balíček plný zdraví od firmy Noventis a knížku Kuchařka pro mou dceru autorky Jany Zatloukalové (SMARTpress)...

Z toho velkého množství špatně odpověděly snad jen tři nebo čtyři, a to je dobře. Mám radost, že většina z vás si na geniálního herce / neherce Josefa Šebánka vzpomněla. Druhý takový už určitě není.

josef

Pěkný den
Saša

Reklama