Dnešní téma se přímo nabízí k soutěži. Slavní synové slavných otců. Vaším úkolem bude napsat pět jmen mužů, o kterých se říká, že se „potatili“. Všichni mají co dočinění s kulturou.

Napište jména synů, kteří jdou po stopách svých slavných otců.

Muž č. 1

Je synem vynikajícího herce, dramaturga a překladatele. Čím je starší, tím se mu více podobá. Potatil se, ale se svým otcem se na prknech, která znamenají svět, potkal jen jednou ve hře Čekání na Godota pod režijním vedením Juraje Herze.  V současnosti je jako herec slavnější, než byl jeho otec a mohli jsme ho vidět nejen na jevišti, ale i v několika dílech seriálu Ordinace v růžové zahradě

Muž č. 2

Jeho otec se proslavil jako kameraman a je nositelem Oscara. Syn se potatil jen okrajově. Vystudoval dokumentární režii, ale úspěchy sklízí i na poli hraných filmů jako režisér. Dnes patří k velmi významným osobnostem českého filmu

Muž č. 3

Patří už do třetí generace herců tohoto jména. Dědeček, velmi známý herec, už je bohužel v hereckém nebi, ale určitě se zalíbením dívá na svého syna, který exceluje na prknech Zlaté kapličky a vnuka, který je nejen vynikajícím hercem, ale i neméně zdatným muzikantem. Napište, jak se jmenuje syn a vlastně i vnuk slavného jména.

Muž č. 4

Zřejmě nikdy nedosáhne věhlasu svého otce, ale nezapře talent, který po něm zdědil, i když se herecké profesi věnoval spíš okrajově.  Známe ho z několika filmů, hlavně ze Svěrákovy detektivní komedie, ale i z televizního seriálu pro děti. V současné době se spíš věnuje výtvarné a hudební činnosti.

Muž č. 5

Tento muž je povoláním kameraman a dokumentarista. Má stejné jméno i příjmení jako otec a zřejmě by vám dal největší práci, kdybych vám neprozradila, že jeho otec je dosud žijící legendou české kinematografie a proslavil se nejen mnoha nezapomenutelnými tituly, ale i svou výbušnou povahou. Nevíte? Pak vám ještě napovím, že posledním velkofilmem tohoto režiséra, byl film  o operní pěvkyni Emě Destinové.

Pokud znáte odpovědi, nepište je do diskuze, ale klikněte na tento odkaz.  Jablko nepadá daleko

Soutěžit můžete od této chvíle až do zítřejších 7:30

Co můžete vyhrát?

V této hádanakové soutěži můžete získat dvě ceny od firmy Albi: hry Mlýn a Člověče na ex!

hrahra

Hádanková soutěž (ve které dostanete každý všední den jinou otázku) probíhá od 18. 6. 2012 do 18. 7. 2012. Pokud odpovíte správně alespoň na 6 hádanek, zařadíte se do slosování o hru Mlýn. Pokud odpovíte správně alespoň na 9 hádanek, zařadíte se také do slosování o Člověče na ex!

Reklama