Doufám, že se nebudete zlobit, když u této oblíbené české herečky zůstaneme i v soutěžní otázce. Neznám snad nikoho, kdo by Libušku Šafránkovou neměl rád, je však dobré ji i trochu znát :)

Položím vám oblíbenou šťastnou sedmičku otázek, týkající se jak jinak – Libušky :)
Důkladně si přečtěte všechna zadání a až budete vědět, tak prosím odpovídejte do odpovědního boxu v pořadí, v jakém jsou otázky kladeny.

libuska

Otázka číslo 1.

Napište název pohádky, která Libušku Šafránkovou proslavila snad po celém světě

Otázka číslo 2.

Ve kterém snímku (měly byste samy vědět, zda jde o film nebo o pohádku) si zahrála se svou mladší sestrou Miroslavou Šafránkovou?

Otázka číslo 3.

Ve kterém velmi slavném, v zahraničí oceněném českém filmu Libuška Šafránková, „když ji bylo dobře“, tak škytala? Na radu hereckého partnera pomohlo, když dala nohu nahoru.

Otázka číslo 4.

Ve kterém českém filmu odpověděla na dotaz, co dělala - onou slavnou větou: „No, co jsem dělala? Děti jsem dělala. Kdybych nebyla blbá a studovala jazyky, tak jsem tady teď neseděla…“

Otázka číslo 5.

V adaptaci románu slavné české spisovatelky BN, (malá nápověda – Jarmila Kurandová), hrála Libuška Šafránková koho?

Otázka číslo 6.

Se svým manželem Josefem Abrhámem hrála společně v mnoha filmech, ale jenom v jednom mu dala pořádnou facku, když se jí na chodbě u dveří představil jako někdo jiný.  Ve kterém filmu to bylo?

Otázka číslo 7.

A poslední, malinko těžší. Ve velmi podařeném seriálu brněnské televize, kde si herec Tomáš Töpfer zahrál roli vrchního strážmistra četnické stanice, hrála v několika dílech i Libuška Šafránková. Jak se její role jmenovala? (stačí jen filmové  jméno, příjmení ani povolání být nemusí)

___________________

Tak to jsem moc zvědavá, jak naši Libušku znáte. Přiznám se, že já ji znám od A do Z, neboť se navíc narodila ve stejný den jako naše dcera, a také jsem měla to štěstí s ní několikrát mluvit. Je moc milá a skromná, zkusím ji zlákat i na rozhovor. A jako udičku použiju vaše znalosti a zájem o ní :)

Správné odpovědi pište prosím POUZE do odpovědního boxu

Odpovědní box KLIKNI

Správné odpovědi se dozvíte zítra, v úterý 10. 7. v dopoledních novinkách.

Co můžete vyhrát?

V této hádanakové soutěži můžete získat dvě ceny od firmy Albi: hry Mlýn a Člověče na ex!

hrahra

Hádanková soutěž (ve které dostanete každý všední den jinou otázku) probíhá od 18. 6. 2012 do 18. 7. 2012. Pokud odpovíte správně alespoň na 6 hádanek, zařadíte se do slosování o hru Mlýn. Pokud odpovíte správně alespoň na 9 hádanek, zařadíte se také do slosování o Člověče na ex!

Reklama