Na programu soustředění byl nácvik choreografie, braní míry na šaty od firmy Bernhartd a oblečení od Fashionsoul.cz, zkouška zdravotních oděvů od firmy Zdravtex a hlavně nafocení soutěžního kalendáře. Soutěžící tak okusili i jiný pracovní kolotoč, než ten jejich na nemocničních odděleních.

Se svou sestřičkou fotila kalendář i zpěvačka a herečka Eva Burešová, se kterou si vítězka nebo vítěz soutěže zahraje v primáckém seriálu Modrý kód.

„Sestřičky jsou potřebné a zlaté. Při natáčení Modrého kódu jsem si jednou opravdu zlomila nohu. A sestra na chirurgii mě učila namé vlastní zlomené noze přikládat sádru. To mi připadalo hodně vtipné. Ale toto jsou takové dovednosti, které se vám mohou při herecké práci kdykoliv hodit. V Modrém kódu mi pak upravovali natáčecí obrazy, aby ta zlomená, zasádrovaná noha nebyla vidět,“ vzpomínala Eva Burešová, která se před nástupem na focení nechala nalíčit šikovným kosmetikem Petrem Pity Krejczim.

5b1a4b8703d9fobrazek.png

Na focení kalendáře se chystala i modelka a herečka Kateřina Kornová. „Díky Davidovi Novotnému jsem poznala, o čem tato soutěž je a přijde mi jako správná myšlenka, ocenit a oslavit toto náročné povolání. Shodou okolností je moje sestra dětská sestřička a moje kamarádka, herečka Uršula Kluková, je také původně zdravotní sestra. Proto je mi téma zdravotnictví blízké. Mám tady možnost podpořit 10 sympatických finalistek a 2 bratry. Jsem zvědavá komu budu dělat patrona, jestli sestřičce, nebo bratrovi. Ale sestru mám doma, tak bych asi dala přednost tomu bratrovi,“ smála se Kateřina.

5b1a49e3e20edobrazek.png

Monika Štiková, obávaná matka se seriálu Štiky se stala patronkou jedné ze soutěžících, a jak přiznala, zdravotním sestrám vděčí za svůj život. „Doktoři nesou velkou tíhu léčení a uzdravení, ale sestry jsou lidé, kteří vám pomohou. Já jsem na tom opravdu byla kolikrát hodně špatně. Při porodu Ornellky mi selhávaly veškeré orgány a začala jsem se zavodňovat. Byla jsem tři dny na JIPce a čekalo se, jestli přežiju. A tady právě mi hodně pomáhaly sestry a táhly mě do života. Ale Ornella je kus ženské a při tom porodu jsem jí předala spoustu energie, kterou teď využívá,“ zavzpomínala na své těžké chvíle Monika Štiková, která se večer vyřádila v místní středověké krčmě. Neplatila na ni ani svěcená voda, ani důtky, nepomohlo ani zavření do klece. Monika se skvěle bavila dál.

5b1a4a6b90342obrazek.png

Mezi přítomnými se hodně probírala otázka zdravotních bratrů. Zatímco sestřičky si přítomnost bratrů v ženském kolektivu pochvalovaly, bratři se drželi zkrátka. „Pracovat mezi ženskými, když mají přesilu, je hodně náročné. V rámci udržení duševního zdraví musím tak jednou do měsíce do lesa a pokácet tam strom. Udělat prostě nějakou čistě mužskou práci,“ přeháněl se smíchem finalista-bratr.

5b1a4a3eda011obrazek.png

Mezi další hosty soustředění patřila Daniela Šinkorová, Jan Přeučil, Eva Hrušková, Uršula Kluková či herečka z Modrého kódu Anastázie Chocholatá.

5b1a4a03e4b45obrazek.png

Více informací o soutěži na www.nejsestricka.cz.

Generální partneři jsou: BATIST Medical a.s., Červený Kostelec a Královéhradecká lékárna.

Reklama