První díl
Druhý díl

Na ostrově Tenerife pořád něco kvete. Keře, stromy, drobné rostliny i obří sukulenty. Ale záleží na tom, jestli je uvidíte. Ne všechno, co kvete, najdete na kolonádě u moře. Doporučuji proto rozhodně neprošvihnout výlet do soutěsky Masca.

Takový výlet se dá buď komplet pořídit u cestovky, ale musíte počítat s tím, že takhle pořídit znamená se hlavně podřídit. Takže žádné dlouhé zdržování! My jsme na Mascu vyrazili sice až odpoledne, ale sami, takže jsme se nemuseli s nikým organizovat. Nesnáším chození ve dvojicích :-). 

Autobus nám určitě pojede, je přece na trase do turisticky významného města Puerto de la Cruz.
Ujel.
Před patnácti minutami ujel předposlední autobus. Když pojedeme tím posledním, tak si soutěsku nestihneme prohlédnout vůbec. Jsou čtyři.


Taxi!

Chvilku, ale opravdu jen chvilku, jsme se káli, že jsme zase dali přednost obědu – tedy zážitku čistě gastronomickému před přírodní působivou scenérií! Fuj! Ale pak nás napadlo, že taxíkem to odtud nebude tak drahé, a mávli jsme na něj. Byli jsme tam coby dup. Bohužel jsme nestihli projít soutěskou až k moři. Sice vypadá, že nám moře ukáže za chvilku, ale tím jen začíná taková hra se skalami. Chvíli jdete otevřeným údolím plným palem, divokých opuncií a obřích aloe a pak se kolem vás začnou skály uzavírat, sestupujete níž a skály jsou vyšší a vyšší. A vy si říkáte – tamhle za tou už je moře! A přijdete tam a narazíte na další. 

Tahle hra je tak na tři hodiny. My měli jen necelé dvě. Nestihli jsme to.

 

Zato nás stihl déšť. Podle průvodce tu zas tak často neprší, takže máme docela štěstí. Měníme se v lovce snímků „dešťového pralesa". Všechno se blyští a celá soutěska je ještě krásnější. Ale kluzká.

 

Jak na to


Až to půjdete vy, zjistěte si loď z přístavu u Las Gigantes a udělejte si výlet k Masce lodí. Vystoupejte soutěsku buď k vesnici a tam, odkud vás odveze místní autobus zpátky k moři, nebo – pokud chcete celodenní výlet, překonejte i serpentýny pro auta (jako my) a nahoře najdete pěší trasu o délce asi 8 km, která vás mimo silnice přivede zpátky k pobřeží. Rozhodně si vezměte pevnou obuv, ne sandálky jako já.

 

Je to jeden z nejkrásnějších výletů, které si na Tenerife můžete dopřát! A jde ho realizovat jako odpolední procházku i jako celodenní výlet s náročnějším výstupem. Záleží jen na vás.

A pokud budete mít štěstí (jako my), uvidíte Yetiho :-) - na poslední fotografii.

 

 

 

Jak se na Kanárské ostrovy dostat?

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast – cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420/221969224 nebo +420/221969234,  mobilní operátor 602313049,  fax 224946391 nebo 224 948025.

Reklama