Děkujeme za další příspěvek na dnešní téma. Jaké pocity zažívala při třídních schůzkách čtenářka s nickem Vodfon?

Krásný den. U mě jsou třídní schůzky dávná historie, avšak nostalgické vzpomínky zůstávají. Soužka učiteka Prosím vás, já vím že ty děti jsou ještě malé, ale nějaké základní návyky už by měly mít. A ony je nemají. Nos si utírají do rukávu, na chodbě nezdraví ostatní učitelky a ty svačiny! Každý den jim to musím připomínat, aby si před jídlem umyly ruce.

Seděla jsem na schůzce v 1. třídě a připadala si jako školačka. A nebyla jsem sama. Všichni rodiče měli provinilý výraz a poslouchali litánie soudružky učitelky, která se rozhodla nejmenovat, ale využit pocitu kolektivní viny.

Usilovně jsem přemýšlela, jestli je to i moje dcera, která nezdraví a nudle si utírá do rukávu. Asi ano. Tato třída byla pravděpodobně vyjímečná tím, že se v ní nacházeli sami nevyzráli jedinci s katastrofálním hygienickým a sociálním základem, trpící nedostatečnou výchovou svých dementních rodičů. Toho pravého ponížení si však užívali rodiče kluků, kteří mají jenom ke zlobení větší sklony.

Dodnes mám před očima rudnoucí matky, které si před celou nastoupenou jednotkou vyslechly, že kluci chodí roztrhaní, špinaví, neučesaní, nemytí a lítají jen v ponožkách...Snad by neměl být takový problém, připravit jim čisté oblečení, které si ráno vezmou, ne? Soudružka učitelka měla pravděpodobně doma nějakou způsobnou, parádivou holčičku, která by nevzala tričko dvakrát po sobě. Kdyby totiž měla syna, věděla by, že ve chvíli, kdy za ní ráno zapadnou dveře bytu a on se musí sám vypravit, má najednou strašně moc jiné a důležitější práce. Do školy pak letí úprkem, na poslední chvíli a rozhodně nemá čas na nějaké přízemnosti. Klidně se oblékne v koupelně do toho, co měl den předtím. A hygiena? K čemu? Přes noc se přece neumazal.

Třídní schůzky pro mě znamenaly stres. Ne z toho co se dozvím o prospěchu a chování svých dětí. Hned jak jsem vstoupila do budovy školy, okamžitě se mi aktivoval stresový čudlík a já jsem čekala na přísné: " Padej zpátky do šatny a koukej se přezout"

Vodfon

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

To je zvláštní, že podobné pocity jsem zažívala i já jako rodič

Jak jste prožívaly třídní schůzky vy, milé ženy-in? Také jste se třásly, co se dozvíte? Řešily se vaše děti před celou třídou, nebo si vás brala učitelka taktně stranou? Chodily jste na rodičáky pravidelně a rády, nebo byste to nejraději vynechaly? Přenechávaly jste třídní schůzky raději otcům? Vzpomínáte na rodičáky v době, kdy jste samy chodily do školy? napište nám na dnešní téma

redakce@zena-in.cz

Soutěž: Obr2

kozačky2

Reklama