Děkujeme další čtenářce, která se s námi podělila o vskutku silný plesový zážitek. Nenechte si její příběh plný pádů, modřin a boulí ujít.

Dobrý den, rozhodla jsem se i já přispět se svojí troškou do mlýna, co se týče plesové sezony.

Bohužel jsem antitalent na tanec a z toho důvodu jsem nenavštěvovala taneční. Chtěla jsem se vyhnout trapným okamžikům, kdy bych zůstala stát při pánské volence sama na parketě. A protože neumím tancovat, nenavštěvuji ani plesy. Avšak jednou jsem udělala výjimku a stálo to za to. :)

cervené

První ples v životě jsem absolvovala ve svých 17 letech. Moji prarodiče žijí v malé krkonošské vesničce, kde se každý rok v místním kulturním domě pořádá takzvaný Sousedský ples. Tento bál se pořádá na konci plesové sezony a sejde se na něm celá vesnice. Toho roku dostala pozvání i má rodina. A mě nenapadlo nic lepšího než tam oficiálně představit svého nového přítele. Chytla se toho i sestřenka a nakonec i bratránek a oba dorazili se svými novými partnery.

Jak se blížilo datum konání, začala jsem zjišťovat, že z naší rodiny nás tam jde nějak moc. Ve finále to dopadlo tak, že ze zhruba 60 účastníků plesu jich bylo 30 z našeho rozvětveného rodu.

Večer příjemně plynul, popíjelo se a tančilo. Můj přítel tancoval s mojí mamkou, ale ta již měla upito, parket strašně klouzal, a tak se stalo, co se stát mělo. Upadla, avšak při pádu si přetrhla své špagetové ramínko od šatů. Můj přítel jí duchapřítomně inkriminované místo přidržoval a nakonec udělal na ramínku uzlík.

Zábava pokračovala do chvíle, než milá babička usoudila, že je čas jít domů. Bohužel se na venkovních ledovatých schodech smekla, upadla... a jelo se do nemocnice na šití obočí. Sestřenčin přítel se opil a usnul opřený o dveře toalety. Když jsme ho konečně našli, jen na nás vypadl ze dveří.

Pak se ztratil můj otec. Mysleli jsme, že šel domů, a dále ho již nehledali.

kalhoty po plese

Až ráno jsme se dozvěděli, že nemohl najít cestu domů, že přelejzal ploty, honil ho pes po zahradě. Tuto noční výpravu odnesly jeho vazy v koleně a roztrhané kalhoty. Nachýlil se čas k odchodu nás ostatních. Když jsme konečně dorazili domů, tak jsem při vystupování z auta hodila na zem naše v tombole vyhrané skleničky, samozřejmě z nich zbyly jen střepy. Když jsme přišli do bytu, mamka zjistila, že má na čele bouli, a nenapadlo ji nic lepšího než si ji zamáčknout lopatkou na vynášení popela z krbu. Jistě si dovedete představit, jak pak vypadal její obličej :D. A těsně než jsme se uložili ke spánku, moje mamka chtěla spát na dvoupatrové posteli a my jí ze srandy řekli, že se tam musí vyhoupnout, že to nemá schůdky... vyhoupla se, jen se ráno divila, od čeho má takovou modřinu na břiše :D.

Po tomto večeru jsme se shodli, že již nikdy nevezmeme své nové známosti na sousedský ples, kde je představíme naší rodině.

ewarti

Váš jediný ples by vydal za deset jiných. Naštěstí jste všichni vyvázli se zdravou kůží a zůstala vám humorná vzpomínka. Docela by mě zajímalo, jak jste dlouho vydržela s oním mladíkem, co se tak duchapřítomně zachoval při „tanci“ s vaší maminkou.

Co vy na to, milé čtenářky? Pobavil vás tento příběh? Máte podobný, nebo dokonce ještě bláznivější? Tak si ho nenechávejte pro sebe a šup s ním na Ženu-in. Adresa redakce@zena-in.cz čeká na vaše příspěvky a editor dne se těší, až je uveřejní.

Reklama