nakup-fb.jpgFoto: Shutterstock

SousedskaPomoc.cz vznikla, abychom za pomoci dobrovolníků zajistili doručování potravin a léků lidem nejvíc ohroženým koronavirovou infekcí. Jedná se především o staré a nemocné lidi, kteří by v následujících dnech vůbec neměli vycházet z domu,“ píše se hned v úvodu webové stránky.
 
Pokud se do projektu SousedskaPomoc.cz chcete zapojit, můžete si vybrat, zda se stanete kurýrem, který nakupuje a doručuje potřebným, pečovatelem, dispečerem, kteří zajišťují komunikaci mezi kurýry a např. seniorem, nebo švadlenou, která šije roušky. Stačí se pouze zaregistrovat a čekat na pokyny. Brzy by měla být k tomuto projektu spuštěna také mobilní aplikace.

90116961-111850677105688-6163863589766561792-o.pngFoto: SousedskaPomoc.cz

Podobně funguje projekt Pomáháme Praze, který se zaměřuje pouze na obyvatelstvo hlavního města. Aktuálně vše skvěle funguje a úspěšně se daří požadavky uspokojovat. Zájem o to, stát se dobrovolníkem a pomáhat, je opravdu velký. „Děkujeme všem, kteří se dosud přihlásili jako dobrovolníci. Aktuálně počet dobrovolníků násobně převyšuje počet požadavků od osob, které pomoc potřebují,“ hlásí aktuálně zástupci projektu na svém webu.
 
Od pondělního odpoledne (16. 3. 2020) funguje osobní registrace ve venkovních prostorách před Magistrátem hl. m. Prahy. Uchazeči o místo dobrovolníka se však musí nejprve registrovat skrze internet a následně (na základě emailu) se dostavit k osobní registraci.

praha.jpgFoto: Pomáháme Praze

Reklama