Dvojka je určitě pěkná známka. Že si to ale nemyslí všichni, si můžete přečíst v dalším příspěvku od čtenářky Mirky.

Jak poznáte, jedna stará paní usoudila, že dvojky mají jen blbci...


Když jsem byla malá, bydleli jsme v Praze ve starém činžáku, o patro níž bydlela jedna hodně stará paní. No, mně tehdy připadala stará, ale možná jí až tolik let nebylo. Každopádně nás se sestrou vždycky zastavila před domem nebo na chodbě a neustále nám něco povídala. Až časem mě napadlo, že byla asi hrozně osamělá, a tak si někdy potřebovala s někým promluvit. My jsme ji ale nesnášely, protože nás to otravovalo a taky vždycky řekla něco, co se nám nelíbilo. Jako tenkrát, když jsme dostali vysvědčení.

Já byla ve čtvrté třídě, ségra v první, obě jsme si nesly pololetní vysvědčení, šly jsme s mamkou akorát ze školy. Tenkrát se v první třídě dávala jedna velká známka – no a ségra dostala dvojku, moc jí nešlo psaní a prostě paní učitelka nějak usoudila, že na jedničku není, i když to byla chytrá holka. Jak jsme šly po schodech nahoru, z bytu vylezla paní sousedka (zapomněla jsem už, jak se jmenovala) a hned: tak co, holčičky, dostaly jste hezký známky? Mamka se s ní taky nerada vybavovala, ale co mohla dělat, tak paní naše vysvědčení ukázala. Babka si je prohlídla, pak se zadívala na tu velkou dvojku a na ségru a řekla: „No jo, tak aspoň že je Kačenka hezká…“ Asi si myslela, že dvojka je známka pro úplný blbce….

Mamka jen pozdravila, v očích měla slzy a rychle jsme šly domů. Naše Kačka to naštěstí nepochopila, byla ještě malá a to jsem ráda. Někdy můžou tyhle hloupý řeči dětské dušičce hodně ublížit…

Mirka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dne je: Vysvědčení.

  • Co vy a vysvědčení?
  • Co vaše děti, jak dopadly?
  • Máte nějakou historku na téma vysvědčení?
  • Vzpomínáte si na něco, co vás opravdu nadchlo (zklamalo, pobavilo....)?
  • Měly jste ve škole nějakého nezapomenutelného učitele/ku?

Napište nám také! Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá úžasnou knihu Lesohrad od Brandona Mulla (Příběhy z kouzelné obory I). Příspěvky posílejte dnes nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu. Moc děkujeme!

  • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
  • Předmět: VYSVĚDČENÍ

les

Reklama