Můj vztah k teplu je více než kladný.

Moje vysněné místo bydlení je Kalifornie - teplo i v zimě. Člověk se nemusí balit do kupy oblečení - a po příchodu domů řešit otázku "kam s ním" - věšáky přetékají kabáty, čepicemi, rukavicemi a podobně.

Ráda jezdím na kole - jsou i takoví "kaskadéři" mezi námi, že jezdí i v zimě - brzdí nohama případně i očima na ledových plotnách, které se vytvoří v tom nejnepříjemnějším místě cesty - v zatáčce.

Mám ráda sníh, ale jen za oknem, o Vánocích - krásný výhled v podání Lady, to je moje. Ale raději bych seděla u krbu, poslouchala zvuk praskajícího ohně, se sklenkou svařáku v ruce, to je moje představa zimy.

Naneštěstí bydlím v paneláku, v přízemí, tudíž nemám krb - nevypadalo by to přirozeně a kudy odvést kouř - s komínem uprostřed sídliště bych asi nepochodila ani u sousedů, ani na stavebním úřadě. Takže sedím doma, s nohama na topení (vypnutém, protože v rámci úspor topíme jen za velkých mrazů - stejně všechno teplo uteče nahoru k sousedům, člověk stráví většinu dne v práci, pak chvíli "pobíhá po bytě" při běžných domácích pracích, na to teplo nepotřebuje, a pak si sedne k televizi a zakryje se dekou), na kterém mám položený polšářek, aby mi nebylo od toho studeného topení zima.

Vzpomínám, že jako dítě jsem seděla v rodinném kruhu - já u kamen v teplém svetru, ostatní v tričku a stěžovali si, že je jim vedro.

Ale nejlepší je teplíčko v posteli, s mně milým človíčkem, který mne zahřeje na těle i na duši.

Podzim je krásné období roku, letos se vydařil, bylo i teplo, krásné barevné listí, zima by být nemusela, jaro je předzvěstí léta, vše kvete, sluníčko začíná hřát, ale "léto je léto". Vyhřívat se na sluníčku jako kočka, to je moje.

Přeji hezký den

inženýrka karieristka


Vážená paní inženýrko,

 

musíte si vybrat Ladu, nebo Kalifornii. Já bych dala přednost Ladovi, i když bez krbu v paneláku. A občas si aspoň trochu zatopte!

Máte fotku vašeho krbu? Pochlubte se!
Jak se díváte na vztah bezdomovců k teplu v MHD?
Ukolébalo vás teplo jízdou v MHD?

Jsou čerti? Bojíte se pekla?
Také jste si doma vyrobili požár? 

Kdy vám bylo naposled pořádně horko?
Někdo vám zatopil?
Byla jste někdy spocená až na zadku?

Nesnášíte otužování? Ledová sprcha - vaše smrt?
Milujete dlouhou koupel v horké vodě? Při svíčkách?

Mrznou vám v zimě prsty na rukách i na nohách?


Napište nám, rádi vás za zajímavé příspěvky odměníme.

redakce@zena-in.cz


 

Reklama