Milá redakce,

nemám žádného pejska a ani nejsem zastáncem jejich chovu v panelovém domě. Pes patří k baráku. Psa nemá ani nikdo z našich nejbližších příbuzných a z toho nejspíš vyplývá strach mých dětí, kteří se pejsků bojí.

Nejvíce je děsí jeden malinký, který bydlí v našem domě. Je to takový vzteklý "kriplík", že to tak musím říct. Štěká jen na malé děti, protože se nejspíš necítí až tak malý. Na dospělého si vůbec netroufne.

Poslední srážka s tímto pejskem proběhla právě dnes ráno, kdy šel manžel se synem do školky. Sjeli výtahem do přízemí, a když otevřeli dveře výtahu, tak na ně tento, nejspíš vylekaný, pejsek vystartoval. Syn propadl naprosté panice a začal ječet. Manžel začal nadávat na psa a snažil se ho nějak od syna odehnat.
Nakonec vzal syna do náruče, ale na psa nadávat nepřestal. Poté se teprve objevil páníček, který se pejska zastával, že se manžela bojí.

Manžel mi pak telefonoval, ať do večera vymyslím, jak to budeme řešit. Dost mě tím pobavil. Vůbec si neumím představit, co asi chce dělat. Řekla jsem mu, že s tím nic nenaděláme, a jak tak o tom přemýšlím, tak se kvůli tomu čoklovi nejspíš ještě pohádáme.

Pes štěkat nepřestane, dokud děti nevyrostou a já nevěřím, že by si ho majitelé uvazovali na vodítko jen kvůli dětem ze čtvrtého patra. Bohužel.

Pevně doufám, že se můj příspěvek nijak nedotkne ostatních pejskařů, protože jsme zatím s jiným pejskem problémy neměli, když nepočítám hovínka, na která narážíme při procházkách. To už je ale námět na jiný příspěvek.

S pozdravem zuzinka


Jen by mne zajímalo, co bude majitel říkat, až děti vyrostou a "kriplík" bude štěkat dál. Tentokrát se bude bát dětí? A manžela nepodceňujte, třeba přijde na nápad jak vzteklouna a jeho pána zklidnit!
Máte v okolí vzteklého psa? Nebo jeho pána?

Pátek:
VÝCHOVA PSŮ V ČECHÁCH
Vychováváte psa, nebo on vás? 
Uklízíte po svých psech?
Vybíráte si plemeno podle módy?
Vadí vám "miláčci" bez náhubků?
Vzali jste si psa z útulku nebo jste ho tam dali?
Chtěli byste být svým psem?
redakce@zena-in.cz
Dárečky pro nejlepší z vás!


 

Reklama