Minulý díl ZDE.

Bylo to tak podivné, že mi scházela slova. Golemovo tělo zároveň mrazilo i hřálo, jeho doteky bolely, když ze mě s pomalou, skoro mechanickou jistotou svlékal šaty, a stejně jsem se nemohla ubránit jistému vzrušení.

V jedné chvíli jsem se pokusila vytrhnout a utéct, ale nepustil mě, jen pevněji sevřel štíhlé prsty, až mi bříšky prstů sedřel kůži na rameni. Nebyla v tom zdánlivě žádná vášeň, stejně tak by mě mohl znásilňovat robot, ale ta bezmocnost – vědomí, že mu neuteču – mě podivně mrazila v podbřišku.

Když ze mě stáhl poslední kousek oblečení, otočil mě zády k sobě. Jeho prsty mi vjely do vlasů a sevřely krk jako ve svěráku. Donutil mě se předklonit a rozkročit se. Nebyl hrubý, jen děsivě účelný. Nejdřív jsem ucítila dotek jeho dlaně, pokožku měl drobně hrbolatou a drsnou, ale přitom pružnou – takhle nějak by mohla působit kůže žraloka – a pak, když si připravil cestu, do mě vnikl jediným dlouhým přírazem.

Zasténala jsem a opřela se dlaněmi o chladný kámen jednoho z náhrobků. Sevření na šíji mě přinutilo se prohnout do oblouku, druhou rukou mi sklouzl na prsa a pak k bokům, cítila jsem chlad jeho stehen na zadku a palčivost jeho údu, který mnou pronikal až někam k lebce. Nebo mi to tak aspoň připadalo.

Pohyboval se plynule, tiskl mě k sobě a zase mě propouštěl, chvílemi mi bradavky klouzaly po mramoru náhrobku a chvílemi mi je tiskl v drsných dlaních, nadzvedával si mě, aby změnil úhel průniku, a když mi prsty sklouzl ke klínu, přiměl mě zaúpět bolestí i rozkoší. Výtrysk jeho semene byl jako erupce sopky, jako žhavá láva a já cítila, jak se něco ve mně zlomilo.

Když jsem se probrala, ležela jsem nahá vedle hromádky svých svršků. Připadala jsem si, jako by přese mě přeběhlo stádo slonů a pak mě na několik dní pohřbili do studeného jílu. Golem stál opodál a nezúčastněně mě pozoroval těmi svými zelenými vltavíny.
„Obleč se,“ řekl. Neznělo to zle, jenom tak nějak... mrtvě.

Poslechla jsem ho – co jsem taky mohla dělat, naskakovala mi husí kůže a třásla jsem se zimou.
„Už ti nic nehrozí.“
„Cože?“ nepochopila jsem ho.
„Sofie už tě nebude chtít zabít,“ upřesnil.
„Proč?“
„Protože už nebudeš mít děti. Nikdy.“

Bylo to... Vlastně ani nevím. V první chvíli mě jeho prohlášení vyděsilo a šokovalo a zároveň jsem nějak vnitřně cítila, že má pravdu. A pak mi to najednou přišlo k smíchu. Já už stejně mít děti nechtěla, kdo by taky chtěl, v pětačtyřiceti.
„A jak se to Sofie dozví?“ zajímala jsem se o praktičtější stránku věci.
„Dozví,“ ujistil mě Golem. „A teď už běž, čekají na tebe,“ ukázal rukou na šedou stezku, táhnoucí se mezi vykotlanými zubisky hrobů.

Otočila jsem se a vykročila. Zdálo se mi to, nebo jsem v jeho očích na poslední chvíli zahlédla záblesk zeleného žáru?

Příště poslední díl!

Reklama