Vážená redakce,

rozhodla jsem se, že se s vámi též podělím o jednu naši malou soukromou domácí katastrofu.

Po deseti letech manželství a bydlení v našem starším dvougeneračním domku jsme se rozhodli, že je na čase se pustit do rozsáhlejší rekonstrukce. Začali jsme ložnicí, děti dovršily věk, kdy už mohou spát ve svých pokojících, tak nás čekalo přebudovat ložnici tak, abych tam mohla mít i svůj pracovní koutek, a ze své původní pracovny jsme ve druhé etapě budovali pokojík pro mladší dcerku.

Dalo to zabrat, nebudu tu podrobně rozepisovat všechny práce, které rekonstrukce obnášela, ale trvalo týden, než se z prací zednických přešlo na konstruktivní, téměř čisté, zařizování. Položili jsme vlastními silami PVC, sešroubovali novou postel, pověsili záclonu a závěs a těšili se už jen na jemné dolaďování interiéru. Výběr obrázků, lampičky... Chystala jsem se, že na volné místo po postýlce si dám svůj vyšívací rám se zakázkou, ale moje mladší dcerka onemocněla.

Nemoc si vyžádala kratší hospitalizaci nás obou v nemocnici. V den, kdy nás pouštěli nečekaně domů, jsem volala manželovi, že si pro nás konečně může přijet... přišel mi velmi nejistý a zaskočený. Přišlo mi to v tu chvíli líto, ale už cestou domů jsem pochopila, proč!

Bál se mi říct, že v době, kdy nikdo z nás nebyl doma, se nahoru po schodech vydala jeho maminka a v dobré víře vyvětrat nám ložnici, s obhajobou, že dům se má denně pořádně vyvětrat, větrala tak důkladně, že vylomila okno z pantů, a to se celé vysklilo na nové PVC a prořezalo jej na několika místech.

Nebudu rozebírat, jak mi v tu chvíli bylo a jak jsem onu „pomoc" dodnes nepochopila (vždy jsem si myslela, že manželova maminka by k nám nahoru do našeho bytu v době naší nepřítomnosti nešla)... každopádně dodnes, jsou to tři měsíce, jsme detaily ložnice nedoladili" a ve sklepě na nás čeká nová role PVC.

Čekáme na novou vlnu energie vše vystěhovat, postel celou rozebrat a položit celé znovu...

Tak takhle dopadla naše rekonstrukce, říkáme jí důvěrně dvoufázovka". Obrovské štěstí bylo, že se vlastně nikomu nic nestalo a že zakázka byla ještě dobře zabalená...

S pozdravem
Lenka

Příspěvek do soutěže, kategorie Malé a velké katastrofy

Soutěž skončila.