Vážené soudružky čtenářky,

Dnes, 8. března slavíte nejen Vy, ale i všechny ostatní pokrokové ženy na celém světě svůj svátek. Mezinárodní den žen!

Dovolte, vážené soudružky, abychom Vám jménem generálního tajemníka Ústředního výboru Žena-in.cz soudruha Radka Kříže předali zdravici, která k nám doputovala ze sesterských organizací, sdružujících uvědomělé soudružky v přátelském Sovětském svazu.

Právě ženy – průkopnice – z této velké, bratrské a nám všem drahé země, jsou nám všem velkým vzorem.

Jeřábnice, úřednice, učitelky, tesařky, vědkyně, lékařky, dělnice, rolnice, dojičky a matky ze Sovětského svazu září jako rudé, nehasnoucí hvězdy, jako planoucí pochodně a svým světlem osvěcují Vaši těžkou a strastiplnou cestu. Cestu, po které Vy všechny, drahé soudružky, statečně kráčíte s hlavami hrdě vztyčenými, které se nikdy neskloní před povrchním západním imperialismem!

Jste si příliš dobře vědomy, že máte být právem na co hrdé. Žijete ve svobodné zemi, kde nejste vystaveny ponižujícím nárokům na Váš vzhled. Utlačované ženy v kapitalistické části světa se musí dennodenně potýkat s tím, aby tyto nároky splnily. Pracně, zdlouhavě a bolestivě si každý den odstraňují ochlupení z celého těla, drží život ohrožující diety a podstupují nebezpečné plastické operace jen proto, aby působily mladistvě, neopotřebovaně a sexy! Milióny příslušnic něžného pohlaví tak zcela nesmyslně trpí zlovůlí diktátu mamonu a povrchnosti.

Ženy a soudružky v naší rozvinuté socialistické společnosti žijí svůj život důstojně, v klidu a těší se zaslouženému obdivu a díků celé společnosti.

Všichni si nesmírně vážíme Vaší obětavosti, se kterou se ujímáte svých životních rolí a svého jedinečného poslání. Být matkou je to nejkrásnější, co může ženu potkat. A právě naše ženy mají možnost, příležitost a podmínky k tomu, aby se tohoto důležitého úkolu zhostily správně a uvědoměle. Nejsou nuceny marnit čas zdlouhavým pobytem v koupelnách, netráví části své dovolené na klinikách plastické chirurgie a nevyčerpávají se upadajícím, manželským sexem.

Naše soudružky matky tak mají dostatek své vzácné energie na to, aby obětavě sháněly pro své děti banány a pomeranče, stály dlouhé fronty na vložky a toaletní papír, a pokud mají to štěstí a podaří se jim sehnat maso, nadšeně vaří teplou večeři pro celou rodinu.

A toto jsou, vážené soudružky, ty skutečně pravé hodnoty! Spokojená rodina, šťastné děti, nakrmený manžel. Nic z toho by nemohly vyvážit Vaše oholené nohy ani silikonová ňadra.

Dovolte, vážené soudružky, abychom Vám za vše, co pro své rodiny a tím i pro celou společnost děláte, upřímně a ze srdce poděkovali. Víme, že naše děti, budoucnost našeho národa, jsou ve Vašich rukách šťastné a mají zajištěnou správnou socialistickou výchovu. Víme, že z nich vyroste hrdá nastupující generace, která převezme pochodeň míru a neohroženě ji ponese navzdory všem imperialistickým, válečným štváčům.

Užijte si dnes svůj svátek v klidu, pohodě a obklopeny láskou a uznáním. Věříme, že Vaši životní partneři Vám dnes nezapomenou přinést kytičku karafiátů – jako projev díků a nehynoucí lásky.

Ústřední výbor Žena-in.cz má pro Vás, milé soudružky také malý dárek. Pokud odpovíte správně na soutěžní otázku, můžete vyhrát hodnotné výhry. První cena je slušivá šatová zástěra z praktického a dobře pratelného dederonu. Druhá cena potěší všechny pečlivé hospodyňky – sadu barevných a velmi dobře savých utěrek dostane druhá vylosovaná čtenářka. Na třetí soudružku pak čeká dárková kazeta voňavých mýdel Jaro, která se jistě stane nedílnou součástí Vaší denní hygieny.

Soutěžní otázka zní:

Jak se jmenovala dlouholetá předsedkyně Československého svazu žen?

a) Marie Kotrhelová
b) Marie Kontryhelová
c) Marie Kabrhelová

Správnou odpověď pište SEM. Soutěžit můžete až do dnešní půlnoci.

Uf. Tak co to s vámi udělalo? Zasmály jste se? Nebo oklepaly? Vyrazila vám po celém těle vyrážka, nebo jste zamáčky nostalgickou slzu....? Dovedete si představit, že byste dnes a denně byly krmeny podobnou propagandou? Přiznám se, že při psaní tohoto textu jsem se docela bavila, ale nějaká "hurá sranda" to zas pro mě nebyla. V každém případě si ale myslím, že nezaškodí občas si připomenout, jak to tehdy chodívalo ... a být šťastné, že je to naštěstí už za námi.

A závěrem zcela upřímně - přeji Vám všem krásný Mezinárodní den žen. Protože ať byla doba jakákoli a tento svátek zprofanován na nejvyšší možnou míru, jedno je jisté. My ženy si ocenění právem zasloužíme. A myslím, že ne jenom jeden jediný den v roce. :o))) 

 

Reklama