Jak jsem se měla před revolucí?
V revolučním roce 89 mi bylo 7let... takže co se týče bývalého režimu, pamatuju si jen, že jsme s kamarády ve třídě sbírali céčka a já měla výhodu, protože babička pracovala v suveniru... takže jsem byla miláčkem třídy a doma si hrála s neonovými céčky a igráčky, mončičáky, matrioškami.

Další má vzpomínka je na nástup do 1.třídy. První rok školy nám vtloukali do hlavy, že máme oslovovat soudružko učitelko... sotva jsme se to jako prvnáčci naučili, přišla revoluce a v druhé třídě nás zase pranýřovali za to, že jsme neříkali paní učitelko...

Taky jsem v první třídě začala chodit do jiskřiček... moc se mi tam líbilo, hráli jsme na hřišti různé hry, učili se o přírodě a já se těšila, že se stanu pionýrem:) ( I když v 7letech jsem moc nechápala, o co jde... jen, že budu něco,,víc":-)) No a najednou přišla revoluce a jiskřičky nám zrušili, aniž bych chápala proč.

Tím jsem jen chtěla říct, že pro mě jako pro dítě revoluce znamenala to, že najednou vše, co mě bavilo a na co jsem si jako školačka začala zvykat, bylo zrušeno... nějaké fronty na banány a podobné věci... to mě úplně minulo... to znám jen z vyprávění rodičů.

xjannickax


Milá xjannickax,
to jste v tom chudáci děti musely mít pěknej guláš.

Reklama