Sledovaná kauza vraždy dcery spisovatele vědeckofantastických románů Ondřeje Neffa Ireny (28) má pokračování. V pátek ráno začal soud s jejím manželem Robertem Neffem Novákem (39), který se k činu doznal poté, kdy byl kriminalisty odhalen (viz zde). Před tím však veřejně hrál hru nešťastného manžela a otce jejich nyní již dvouleté Dominiky trápícího se kvůli zmizení milované ženy.

 

K vraždě došlo 23. února v bytě Neffových. Manželé se pohádali. Nebylo to poprvé, naopak, jejich hádky byly údajně čím dál častější. Robert byl čím dál tím agresivnější a to vyústilo osudný den.

 

Tehdy ženu nejdříve rukama škrtil, až upadla do bezvědomí. Poté, co se ještě pohnula, omotal ji kolem krku elektrickou šňůru a zatáhl. Po činu ji ve svém voze odvezl do lesa mezi obec Kuchař a Vysoký Újezd na Berounsku. Tam ji zakopal a její osobní věci hodil v igelitové tašce do Vltavy nedaleko Radotína.

 

Po dvou dnech polici nahlásil, že se Irena Neffová nevrátila z fitness centra. Všem vyprávěl, že ji naposledy viděl právě před cvičením. Dokonce vytvořil webové stránky s jejími fotkami a žádal lidi, aby mu poskytli o manželce jakékoliv informace. Cynické divadlo mu dlouho nevydrželo. Nyní mu hrozí 15 let vězení.

 

K soud přišel i Ireny otec Ondřej Neff (62) doprovázený svou čerstvou manželkou Ljubou Krbovou (49). „S velkým neklidem od samého začátku sleduju, že pan Novák buduje obraz mé dcery jako nějaké bestie v lidské podobě. Pokud by na to byl soud ochoten přistoupit, tak by to bylo povolení k vraždě,“ řekl před vstupem do soudní síně novinářům.

 

 

Sledovala jste ten případ? Zdá se vám 15 let dostatečným trestem?

Reklama