Rozpaky, smutek a rozčarování. Takové pocity se minulé úterý nesly soudní síní vrchního soudu v Los Angeles. Senát totiž po ročním váhání vynesl rozsudek v kauze Tommy Lee a mrtvý chlapeček: jednoznačně nevinen.

Rocker čelil obvinění z toho, že na dětské narozeninové párty nezajistil dostatečný dohled a zavinil tak utonutí čtyřletého Daniela Verese. Manželé Veresovi, Danielovi rodiče, půjdou domů s prázdnou. Soud jim "nepřiklepl" ani deset milionů dolarů, které pár požadoval jako náhradu za psychickou újmu. Soudní senát se o konečném verdiktu radil tři hodiny. "Tommy Lee s největší pravděpodobností smrt dítěte nezavinil. Lidé zodpovídají jen za své vlastní děti," uvedl předseda soudu Howard Pollack. Síní to zašumělo.

Tommy Lee verdikt vyslechl s kamennou tváří. Po přečtení konečného stanoviska rychle opustil soudní místnost a novinářům neřekl ani slovo. Jeho právník, Jim Baratta uvedl, že čtyřicetiletý bubeník skupiny Motley Crue se necítí jako vítěz. "Soucítíme s manželi Veresovými, kteří přišli o syna. Tommy Lee jeho smrt ale nezavinil a myslím, že to všichni dobře věděli už od začátku," řekl Barrata reportérům agentury Reuters. Lee už dříve u soudu vypověděl, že si prožil také svoje psychické peklo. Když zjistil, že Daniel ze zahrady zmizel, začal ho spolu se svými dvěma syny (5 a 6 let) hledat. Objevili ho o chvíli později v bazénu - mrtvého.

Veresovi u soudu chyběli. Verdikt si nepřišel vyslechnout ani jejich právnický tandem - Thomas Girardi a David Lira. Populární televizní herečka Ursula Veresová i její manžel James nechtěli pro média verdikt soudu nijak komentovat. Stále si stojí na tom, že Lee za Danielovo utonutí může. Narozeninová párty, kterou Lee uspořádal pro svého syna Brandona na zahradě u jeho domu, prý nebyla bezpečnostně zajištěná. Devětatřicetiletá Veresová už dříve tvrdila, že si klade za vinu, že Daniela nenechala ve správných rukou. Netušila prý, že Lee má u svého domu i bazén a kdyby to prý tušila, nikdy by tam Daniela Nepustila."Nemám pocit, že by se Lee zachoval nespolehlivě," uvedl pro Reuters předseda senátu Pollack. Podle něho bylo na party hned několik dospělých, kteří si měli na své děti dát pozor. "Dělal to ale někdo? Ne. Nemůžeme tedy shazovat vinu jen na Tommyho Lee," dodal.

Na narozeninový večírek přišel malý Daniel v doprovodu svého vychovatele Christiana Weihse. Ten však po dvaceti minutách odešel; měl lístky na popový koncert. Poprosil tedy jednu z přítomných chův, který doprovázela dvě devčátka, jestli by nedala pozor i na Daniela. Malý chlapec spadl o dvě hodiny později do bazénu a utopil se. Neuměl plavat.  

Reklama