Potvrzeno. Vrchní soud v Olomouci dnes zopakoval pětiletý nepodmíněný trest pro Barboru Škrlovou za týrání dvou malých sourozenců z Kuřimi.

Už v loňském roce byla potrestána brněnským krajským soudem, před kterým stanula s dalšími pěti obžalovanými, trestem pět let vězení. „Anička–Adam“ Škrlová ale trvala na své nevině a proti soudnímu verdiktu se odvolala. U vrchního soudu usilovala o úplné  zproštění viny.

Skrlova -soudŠkrlová se jednání kvůli psychickým problémům a enormnímu zájmu médií nezúčastnila.

Odvolání všech šesti odsouzených se projednávalo nadvakrát, protože obhájce Škrlové byl nemocný.

Škrlová byla prve odsouzena za to, že jedno z dětí topila. Tvrdila ale, že k tomu byla přinucena a dělala to jen proto, že se bála o svůj život.

V době, kdy žila Škrlová společně s chlapci v jejich rodině a vydávala se za třináctiletou dívku Aničku, měla přes třicet let. Když byl případ odhalen, uprchla do Norska, kde vystupovala jako týraný český chlapec Adam. Proč na sebe vysokoškolsky vzdělaná žena vzala identitu dětí, se nepodařilo zjistit.

Modla náboženské sekty?

Některé úvahy se přiklání k tomu, že byla modlou náboženské sekty. Škrlová sice o sobě tvrdí, že je obětí týrání, někteří experti se ale domnívají, že zdatně manipuluje lidmi ze svého okolí.

Podle obžaloby byli chlapci týráni od léta 2006 do května 2007 v Brně, Kuřimi a na chatě ve Veverské Bítýšce. Obžalovaní tam prý děti zavírali do klecí, bili, řezali, topili a pálili cigaretovými nedopalky. Cílem bylo vytvořit z hochů lidi se zlomenou vůlí, připravené na slovo poslechnout jakékoli rozkazy. Odsouzení byli podle některých názorů členové náboženské sekty.

Kromě dalších pachatelů se na týrání podílely matka chlapců, která dostala devět let, a teta, potrestaná deseti lety vězení. Již dříve byli odsouzeni další členové rodiny i osoby zapletené do vleklé kauzy. Otec Barbory Škrlové Jan a vychovatelka Hana Bašová dostali od soudu sedm let. Potrestán byl i Jan Turek, který dostal pět let.

Reklama