Případem smrti rok a půl staré holčičky Viktorky, která se v létě zabila nešťastným pádem z pátého patra panelového domu v Havířově-Podlesí na Karvinsku, se dnes zabýval havířovský okresní soud. Soudkyně nakonec od potrestání matky upustila.

Soudkyně Lubomíra Binová sice uznala matku Šárku Košťálovou (21) vinnou z toho, že má kvůli své nepozornosti podíl na smrti dítěte, přesto jí žádný trest neuložila. Rozsudek není pravomocný, státní zástupkyně si ponechala lhůtu na rozmyšlenou.

Událost se stala loni 29. června 2008. Holčička vypadla po půl páté v podvečer z okna v pátém podlaží domu. Sanitka rychlé lékařské pomoci dítě v kritickém stavu převezla do havířovské nemocnice, kde dvě hodiny poté zemřelo. Matka byla obviněna z ublížení na zdraví z nedbalosti s vážným důsledkem, za což jí hrozilo až dvanáct let vězení.

Soudkyně ve čtvrtek při zdůvodnění svého rozhodnutí uvedla, že Košťálová se o své dvě děti podle svědků starala vzorně. "Je potrestaná smrtí dcerky do konce života," uvedla Binová.

Zasloužila by si žena trest, nebo má soudkyně pravdu?

Reklama