image.pngFoto: Shutterstock.com

Tónující krém

Spojuje vlastnosti hydratačního krému a krycího make-upu. Je lehčí než make-up, výhodou je, že vytváří mnohem přirozenější vzhled. Oceníte i aplikaci, která je snadná. Pracuje se s ním stejně jako s klasickým krémem. Nemusíte se obávat nehezkých fleků. Tónující krém zakryje lehké nedostatky a rozjasní pleť.

  • Pro koho je vhodný?

Na věku nezáleží, důležité je si uvědomit, zda nám jde o sjednocení tónu pokožky, nebo o kvalitní zakrytí nedokonalostí ve tváři. V druhém případě spíše sáhněte po kvalitním make-upu. Pokud pozorujete první vrásky, pořiďte si tónující krém s anti-age efektem.

  • Jak s ním pracovat?

Máte hned několik možností. Zvolit můžete houbičku či štětec, ale prsty vám v tomto případě zcela postačí. Nanášejte vždy raději menší množství a postupně přidávejte. Je to lepší než mít krému na pleti moc a nemít ho kam rozetřít. Pro delší výdrž určitě pleť ještě zafixujte pudrem.

5be60f7bbb0a5image.png

Make-up

Make-up není třeba dlouho představovat. Jeho „zázračné“ schopnosti jsou všem známé. Zakryje veškeré neduhy, ať už se jedná o pupínky, tmavé kruhy pod očima či pigmentové skvrny, sjednotí pokožku, celkově dokáže s pletí učiněné divy. Je ovšem potřeba umět jej správně vybrat. Spousta žen totiž neumí vhodný make-up vybrat. Například, mastné pokožce bude vyhovovat lehký make-up (pěnový), problematická pokožka ocení minerální, atd.

  • Pro koho je vhodný?

Pro všechny. Jak už bylo zmíněno, jen si musíte dát pozor při koupi. Pokud chcete mít opravdu dokonalý make-up, který bude s pokožkou korespondovat, doporučujeme zajít za kosmetickou poradkyní, která s výběrem pomůže. Naleznete ji téměř v každé velké parfumérii.

  • Jak s ním pracovat?

Můžete zapracovat i prsty, ale houbička, nebo štětec bude lepší variantou. Začátečnice, které líčení nemají v ruce, by měly zvolit houbičku, aplikace je totiž snazší než štětcem. Houbičkou make-up vklepáváme do pleti, štětcem děláme krouživé pohyby. Začínejte opatrně s malým množstvím, které můžete přidávat. Pozor ale, aby tvář nepřipomínala voskovou figurínu.

Rada: Před použitím make-upu nezapomeňte na podkladovou bázi. Zajistí mnohonásobně delší výdrž. Pozor na oční okolí, příliš mnoho make-up vám může zvýraznit vrásky.

5be60f93550aaimage.png

Čtěte také:

Reklama