Svatba je událost v životě, která se většinou neopakuje. Jsou zastánci velkých, pompézních svateb, ale jsou i fandové opačných oddavek - novomanželé, svědci a to je vše. Právě takové dva extrémy se sešly v tomto článku. Hlasujte, která svatba je vám sympatičtější!

svatba

Co člověk, to jiný názor na svatbu. Někdo je zastáncem velkých a pompézních obřadů, další by tuhle záležitost nejraději odbyl pokud možno beze svědků. Většina z nás je asi zastáncem docela normálních svateb bez zbytečných hysterií, ale i bez tutlání. To ale není případ Vlaďky a Andrey, jejichž příběhy se mi sešly v tomto článku...

Vlaďčina svatba

Když jsem se vdávala, byl to pro mě a pro Petra intimní krok. Vlastně o tom dodnes nerada mluvím, tak ti k tomu, Kubo, asi moc nenapíšu. Bylo to naše rozhodnutí, brali jsme se tak trochu na truc Petrovým rodičům a nechtěli jsme kolem toho žádnou parádu. Ten slib jsme dávali sobě, ne nějakým jiným lidem, a o to je pro nás oba silnější. Takže naše svatba vypadala tak, že jsme tam byli jen my dva, svědci a oddávající. Byl to jeden z nejsilnějších zážitků, který jsem v životě prožila.
Pozn. autora článku: Vlaďka s Petrem se vzali tak tajně, že to o nich dodnes mnoho lidí neví - a to je to již dva roky. Nosí prstýnky, a kdo si všimne, tomu to vysvětlí. Tvrdí, že kamarádi to pochopí, a ostatní, co se budou cítit uražení, že je na svatbu nepozvali, jim za to nestojí. Asi bych měl ještě dodat, že Petrovi rodiče byli dlouho uražení, ale nakonec ten fakt přijali, Vlaďka rodiče nemá.

Andreina svatba

Malou svatbu bych nikdy nechtěla, hlavně ze dvou důvodů.
Mám početné příbuzenstvo a je u nás dobrým zvykem, že se všichni vzájemně na svatby zveme. Sama jsem jich tedy několik absolvovala a nedokázala jsem si představit, že bych někoho, jak se říká, na oplátku nepozvala na svoji vlastní svatbu. To je jeden z důvodů.
Druhý důvod je ten, že si myslím, že svatba je velká událost, kterou v životě zažijeme jen jednou (v ideálním případě). Mít malou svatbu o deseti nebo patnácti lidech, to mi přijde jako rodinná oslava „obyčejných“ narozenin nebo nějakého výročí. Připadalo by mi to smutné.
Já sama jsem se vdala před dvěma lety a hned od začátku bylo jasné, že na svatbě bude minimálně 70 lidí - a to jsem to musela dost seškrtat! Můj nynější manžel má příbuzných málo, takže „jeho“ část jsme doplnili přáteli a kamarády s partnerkami. Svatbu jsem si celou organizovala sama a trvalo mi to rok. Řešila jsem úplně všechno, manželovi jsem to vždycky jenom předložila ke schválení. Byla to opravdu zábava na celý ten rok a moc mě to bavilo.
Kdybyste někdo chtěli poradit, klidně se na mě obraťte! :-)

SOUBOJ!

V následující anketě můžete svobodně vyjádřit svůj názor na tyto dva příběhy, respektive na svatby v nich popsané. Hlasování je, samozřejmě, anonymní. Která svatba vyhraje?

Reklama