64f1b0bec3de3obrazek.png
Foto: Shutterstock

Září

Sotva škola začala, už bude čas k prvnímu lehkému oddychu. Ve čtvrtek 28. září na Václava je Den české státnosti. Co si vzít dovolenou i v pátek a udělat si příjemný prodloužený víkend? Třeba se letošní babí léto vydaří.

Říjen

Další krátký týden nás čeká hned koncem druhého školního měsíce. Na čtvrtek 26. října a pátek 27. října připadají podzimní prázdniny. A v sobotu 28. října, pokud ji máte pracovní, pak můžete volnem společně oslavit další státní svátek – Den vzniku samostatného Československa.

Listopad

Ani poslední podzimní měsíc vás neochudí o volný pátek. Postará se o něj Den boje za svobodu a demokracii, který slavíme 17. listopadu.

Prosinec a leden

Začátek zimy je ve znamení vánočních svátků. Pracujícím rodičům letos dopřejí pouhé dva dny volna. Štědrý den 24. prosince totiž tentokrát vychází na neděli. Do práce nebudeme muset během 1. a 2. svátku vánočního - na Boží hod vánoční v pondělí 25. prosince a na Štěpána v úterý 26. prosince.

Dětem pak začínají vánoční prázdniny v sobotu 23. prosince a do školy se vrátí až v novém roce 2024 - ve středu 3. ledna. Společně se pak můžete hodit do pohody na Nový rok, tedy 1. ledna, kdy je volno i pro pracující.

Abyste si užili volného vánočního týdne, stačí vzít si třídenní dovolenou od středy 27. prosince do pátku 29. prosince.

Únor

Polovina školního roku bude za námi, děti už budou mít doma vysvědčení (31. ledna), a tak si v pátek 2. února mohou užít oddychu v podobě pololetních prázdnin. Že by ideální čas na prodloužený víkend na horách? Možná navíc budete patřit mezi ty šťastlivce, kterým hned na to v pondělí 5. února začnou týdenní jarní prázdniny. Ty pak budou v turnusech v jednotlivých okresech probíhat až do 17. března.

Od 5. do 11. února se na volno může těšit Praha 1 až 5 (stejně tak Praha 11, Praha 12, Praha 13, Praha 16, Praha-Kunratice, Praha-Libuš, Praha-Lipence, Praha-Lochkov, Praha-Řeporyje, Praha-Slivenec, Praha-Šeberov, Praha-Újezd, Praha-Velká Chuchle, Praha-Zbraslav, Praha-Zličín), Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo, Domažlice, Tachov, Louny, Karviná.

Od 12. do 18. února přijde řada na okresy Praha 6 až 10 (stejně tak Praha 14, Praha 15, Praha 17, Praha 18, Praha 19, Praha 20, Praha 21, Praha 22, Praha-Kolovraty, Praha-Běchovice, Praha-Benice, Praha-Březiněves, Praha-Čakovice, Praha-Ďáblice, Praha-Dolní  Chabry, Praha-Dolní  Měcholupy, Praha-Dolní Počernice, Praha-Dubeč, Praha-Klánovice, Praha-Koloděje, Praha-Královice, Praha-Křeslice, Praha-Lysolaje, Praha-Nebušice, Praha-Nedvězí, Praha-Petrovice, Praha-Přední Kopanina, Praha-Satalice, Praha-Suchdol, Praha-Štěrboholy, Praha-Troja, Praha-Vinoř), Cheb, Karlovy Vary, Sokolov, Nymburk, Jindřichův Hradec, Litoměřice, Děčín, Přerov a Frýdek-Místek. Dodatečně byly po změně přidány i Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou.

Od 19. do 25. února si volno užijí Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín, Zlín, Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice, Nový Jičín.

Od 26. února do 3. března se prázdnin dočkají Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec, Semily, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Písek, Náchod, Bruntál.

Březen a duben

Série jarních prázdnin pokračuje i v březnu.

Od 4. do 10. března si oddychnou Mladá Boleslav, Příbram, Tábor, Prachatice, Strakonice, Ústí nad Labem, Chomutov, Most, Jičín, Rychnov nad Kněžnou, Olomouc, Šumperk, Opava, Jeseník.

Od 11. do 17. března konečně přijdou na řadu Benešov, Beroun, Rokycany, České Budějovice, Český Krumlov, Klatovy, Trutnov, Pardubice, Chrudim, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Ostrava-město, Prostějov.

Další prázdniny čekají děti hned vzápětí, a to velikonoční. Připadají na čtvrtek 28. března. Na ně pak pěkně navazují volné velikonoční svátky Velký pátek 29. března a Velikonoční pondělí 1. dubna.

Květen

Dva velmi příjemné volné májové svátky tentokrát připadají na všední dny, a to hned uprostřed školního a pracovního týdne. Svátek práce 1. května oslavíme ve středu a nejinak tomu bude i na Den vítězství 8. května. Co takhle vzít si mezi nimi čtyřdenní dovolenou?

Červen

Než se stačíme vzpamatovat, budou tu další letní prázdniny. Ty budou v roce 2024 začínat už v sobotu 29. června a potrvají až do neděle 1. září. Další školní rok přijde v pondělí 2. září 2024.

Zdroj informací: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, kalendář

Čtěte také:

Reklama