Sedmadvacetiletá Diana z Ostravy má dítě se ženatým mužem. Ten se pořád nerozhodl mezi ní s dítětem a původní rodinou. Opuštěná manželka ho totiž chce zpátky. Diana se obává, aby od ní neodešel.  

Když jsem se před dvěma a půl lety na jaře seznámila s Václavem (34), okamžitě to mezi námi zajiskřilo. Přišel k nám do vodáckého oddílu a já zrovna končila, protože už mám na ježdění málo času.

V létě jsem ale ještě naposledy jela s kamarády vodu, a tam jsme se s Vaškem do sebe zamilovali.

Byla to nádhera a já ani nepátrala, jestli je zadaný. Když jsem pak zjistila, že vůbec není „volný“, byl to pro mě šok, ale nemohla jsem si pomoci...

 

Protože byl ženatý, scházeli jsme se zpočátku tajně. Hned když mi poprvé řekl o tom, že má rodinu, tvrdil, že rozhodně v žádném případě nechce opustit ani ženu, a už vůbec ne své dvě malé děti.

 

Když jsem se vzpamatovala ze šoku a uvědomila si, že o něj i přesto stále moc stojím, vzala jsem jeho „stav“ na vědomí. Mlčky jsem se smířila s tím, že jsem pro něj jen bokovka, která jak rychle začala, tak rychle skončí. A já si popláču, on se zas vrátí do náruče milující manželky...

 

Ale potom jsem otěhotněla. Václav se samozřejmě zděsil a navrhl mi interrupci. Ale já si postavila hlavu. A to i přesto, že se se mnou rozešel. Bylo mi sice teprve pětadvacet, ale nechtěla jsem pokoušet osud a navíc jsem si přála dítě právě s „milovaným“ Václavem.

 

Loni v červenci se mi narodil krásný chlapeček. Přestože je Vaškovi moc podobný, natruc jsem mu dala jméno František. Po mém tatínkovi.

 

Václav mě však docela neopustil. Celé moje těhotenství sledoval zpovzdálí a po porodu to už nevydržel. Na návštěvu přišel už za pět dnů po porodu. A František Václava „dostal“. Nad postýlkou malého jsme se oba rozbrečeli a padli si znovu do náručí.

 

Václav se doma ke všemu přiznal. Přihlásil se ke mně i k dítěti. Teď bydlíme spolu.

 

Jenže to má háček. Václavova manželka ho chce zpátky. Pořád mu volá kvůli každé maličkosti.

Jednou proto, že si malá Vendulka natluče koleno, podruhé je domácí tragédií poznámka v žákovské knížce za to, že osmiletý Ondra odmlouval učitelce. Zkrátka – pořád se děje něco, proč se musí Václav sebrat a jet přes půlku Ostravy „řešit“.

 

Nedávno se mi svěřil, že už ho jeho „bejvalka“ dvakrát přemlouvala k návratu. Udělala jsem scénu. Vím, že to bylo neuvážené, zvlášť proto, když jsem zjistila, že se teď Václav s rodinou stýká tajně – abych nevěděla. Jeho matka, která mě má radši než synovu manželku, mi prozradila, že chce strávit Vánoce s rodinou a dokonce tam i přespat. Jen se bojí mé reakce...

 

Je teď nervózní a podrážděný. Vím, táhne ho to na obě strany. Ale co mám dělat, aby zůstal s námi? I Fanda potřebuje tátu!

 

Diana (27, Ostrava)

 

Mgr. Radka Vaňková Psycholožka Mgr. Radka Vaňková se v poradně s podobnými případy setkává často:

 

Je to skutečně velmi nepříjemná situace pro všechny zúčastněné. Vy z tohoto milostného trojúhelníku prozatím vycházíte jako vítěz.

 

Ale vaše štěstí prozatím stojí na dost vratkých nohou.

 

Teď bude hodně záležet na tom, jak se zachováte.

 

Je to těžké, ale pokuste se nereagovat žárlivě, především nevyhrožujte otci svého dítěte, že ho opustíte, jestli se s bývalou partnerkou bude i nadále stýkat.

 

Pokuste se skousnout i jeho Vánoce s původní rodinou, ale navrhněte mu, ať si jednotlivé svátky mezi vás rozdělí. Dejte najevo dobrou vůli. Kdybyste na něj příliš tlačila, mohl by chtít ze stresující situace uniknout a nakonec se přece jen rozhodnout pro svou bývalou ženu, která tak „neprudí“.

 

Vaše šance je v tom, že mu budete stát po boku – s velkým pochopením, trpělivostí a bez výčitek.

Reklama