Napsala nám Kristýna z Moravy, která má obavy, že se její téměř o generaci mladší přítelkyně nevdá. Každá její známost totiž brzy „dojede“ na to, že chce po ní její milenec velmi záhy sex. A to kamarádka nechce uspěchat.

Romantička

S Danou jsme se potkaly v práci. Nastoupila do propagace, a hned od začátku mi vůbec „nesedla“. Byla samý smích a vtípek, taková rozlítaná, a dle (nejen) mého vkusu příliš rozjívená. Není moc sečtělá, ptala se proto na každou banalitu, a já ji označovala za hloupou naivku.

Když jsem o tom později přemýšlela, bylo to nejspíš proto, že byla mladá, dost hezká a okamžitě si na svou stranu získala veškeré mužské osazenstvo, včetně mého kolegy Mirka, na kterého jsem si coby rozvedená a opuštěná brousila zuby pro změnu já. A taky že ano, samozřejmě jí hned začal nadbíhat! Jako ostatně všichni chlapi…

Dlouho jsem proto odmítala jakýkoliv projev její náklonnosti či snahu se kolegiálně sblížit. Tento stav trval rok, než Mirek odešel za lepším. Tehdy jsem si uvědomila, že si vlastně Danka žádného z kolegů nikdy nepřipustila víc k tělu. Vtipkovala s nimi, dá se říct i flirtovala, ale to bylo všechno. Až se zdálo divné, že nemá žádnou stálou známost.

Skamarádily jsme se vlastně proti mé vůli – to když nás posadili do jedné místnosti. Tam jsem teprve zjistila, že je Danuška strašně hodné a milé děvče, které je ovšem její vizáž a milá povaha spíš na překážku. Dělí nás velký věkový rozdíl – 22 let – takže se pro mě stala něčím jako dcera, kterou jsem nikdy neměla a po které jsem vždycky toužila.

Postupně se z nás ale staly skutečné přítelkyně, a já si zvykla, že ve společnosti strhává Dana veškerou pozornost na sebe a troufám si říct, že na ni nežárlím. S tím už jsem se vyrovnala. Jenže mi začalo vadit něco jiného.

Dana si ve mně našla ženský vzor – což mě samozřejmě těší – ale zjišťuju, že si sama vůbec nevěří. Přesto že je moc hezká a opravdu se kolem ní točí hodně mladíků, kteří by měli „vážný zájem“, bojí se jich. Myslí si, že jim jde jen o jedno, což se projevuje tím, že když už se jí někdo doopravdy líbí, hledá každý náznak, že by mohl být holkař a ji chtěl jenom do postele.

Navíc je trochu „střelená“ a eventuální svazek poměřuje partnerovou povahou, danou horoskopem. Naposledy šlo o mládence, ke kterému se moc hodila a opravdu ho měla ráda, jenže Váhy jsou údajně „děvkaři“, a tak se s ním nakonec rozešla!

To, že já jsem sama, jí neustále předkládám jako negativní příklad a varuju ji, aby nedopadla stejně jako já (rozvedená, bezdětná). Ale je to všechno marné.

Danuška vždycky v dobré víře vyrazí na rande, ale většinou dojde jen na pár schůzek a maximálně na líbání. Při pokusu o „větší sblížení“ ale okamžitě uteče. Samozřejmě, že ve svých sedmadvaceti už není panna, ale já osobně jsem poznala jen jediného, se kterým se (po dvou měsících) ocitla v posteli, jenže to byly ty „promiskuitní“ Váhy…

Poradíte mi? Mám o svou „skorodceru“ obavy!

Co byste poradili Kristýnině kamarádce? Je normální, že v dnešní době vůbec nespěchá s partnerem do postele? Hrozí Daně, že se kvůli svému postoji nevdá?

Reklama