Když jsem si Karla před rokem brala, věděla jsem, že jeho život, co se žen týče byl velmi, velmi, velmi pestrý... Ale znáte to, zamilujete se a vaše naivní představy zvítězí nad realitou.

 

Ve svatební den mi Karel slíbil, že se nemusím bát, že láska ke mně mu otevřela oči a že ví, že jsem pro něj jedinou na celém světě a že to tak také zůstane.

 

A rok svá slova skutečně dodržel. Trávili jsme spolu veškerý volný čas, užívali jsme si, byli jsme prostě jako dvě hrdličky....

 

Až donedávna.

 

Jsou to asi dva týdny, co jsem zjistila, že se „začíná chovat divně“.

Začalo to kamarády, hospodou, akcí, na kterou mě nevzal a já se obávám, že pomaličku vrací do starých kolejí. Do oněch kolejí, které podle jeho vlastních slov již pro něj neexistují.

 

Bojím se, že nebude trvat dlouho a zahne mi.

Znám ho a vím, jak moc dobře mu dělá to, když se kolem něj točí ženy, když ho svádějí, zkrátka – když po něm „jedou“.

 

A teď nevím co s tím. Svůj slib evidentně nedodržel. Začíná se toulat, diskusi a moje námitky ignoruje. Byl ten krásný rok z jeho strany jen komedií? Přestala jsem ho již bavit? Nedokáže být věrný jen jedné ženě? Potřebuje být volný jako pták?

 

To jsou otázky, které se mi za bezesných nocí hodí stále dokola hlavou....

Nechci o Karla přijít, ale ani nechci muže, na kterého se nemohu spolehnout, kterému nemohu věřit....

 

Co byste dělaly vy, na mém místě?

Na manžela pláč, ani dlouhé rozhovory neplatí. Snad je mu jedno, že se trápím? Chci, aby byl takový jakým byl rok po svatbě... A netuším, jak ten čas vrátit.

Reklama