Milé ženy-in,
potřebuji od vás poradit. Mám syna, jsou mu tři roky, od září půjde do školky. Trpí na záněty ucha. Jakmile se jen trochu nastydne a přijde rýma, je jasné, že do týdne jedeme na pohotovost na píchání uší. Už jsem z toho úplně hotová, je mi ho líto. Vím, že malé děti zánět postihuje častěji než větší děti, ale od začátku roku nám už píchali 5x ucho, což mi přijde dost. Už je chudák vystresovaný, jakmile mu v něm začne píchat, ptá se mě, jestli budeme muset zase do nemocnice. Ucho vždycky rozbolí a graduje v noci, nedávno mi už doktor, co měl noční, říkal, že si nás pamatuje. Možná si nás pamatuje proto, že Jeník vyvádí a brečí, je to vždycky souboj propracovat se mu k uchu. Už je ve střehu, protože ví, co bude následovat. A já trpím.
Některé kamarádky mi radí, abych počkala a nejezdila hned k doktorovi, ale Jenda vždycky strašně moc pláče a vím, že po propíchnutí se mu uleví. Naše doktorka mi řekla, že to musíme vydržet, že je na to citlivý. Výtěry má v pořádku, nemá nikde žádného nechtěného bacila.
Nemůžete mi poradit, dodat optimismus, kdy to tak skončí? Nemáte podobný problém? V kolika letech se to tak změní?
Moc díky Karolína
Zánět středního ucha (otitis media)
Poměrně časté a velmi bolestivé zánětlivé postižení struktur středního ucha (za bubínkem) postihující především děti od 3 měsíců do 3 let. Původcem jsou zpravidla bakterie, ani viry nejsou vyloučeny. Mikroorganismy pronikají do středouší nejčastěji Eustachovou trubicí (při zánětu nosohltanu). Tam vyvolají zánět projevující se tvorbou krvavého či hnisavého sekretu.
To se projeví výraznou bolestí, nedoslýchavostí, horečkou, nevolností, zvracením i řidšími stoličkami. Potíže zpravidla ustanou až po proděravění bubínku a odtoku sekretu. K úplnému vyléčení dochází za deset až čtrnáct dnů.
Odtoku hnisu lze napomoci tzv. paracentézou (tedy odborným propíchnutím bubínku). Dítěti se uleví a lékař má současně možnost odebrat vzorek sekretu k rozboru, aby zjistil optimální druh antibiotika. Při hnisavém zánětu středního ucha bývá obvykle nezbytné nasadit antibiotika a v léčbě pokračovat až do úplného zhojení. Součástí léčby je aplikace nosních kapek (ke zlepšení funkce Eustachovy trubice). Dítě by mělo být v klidu a v teple. Horečku i bolest mírníme paracetamolem (Paralenem) v lékařem doporučených dávkách. Po ukončení léčby je vhodné se ujistit, zda nedošlo k poškození sluchu.
Zdroj: http://www.hledamzdravi.cz/
Nový komentář
Komentáře
Proti bolesti zánětům prostě vhodné skoro na vše ale podrobnější informace jsou v tomto odkazu:
http://www.fufnik.cz/www-fufnik-cz/eshop/0/0/5/2-SOS-osetrujici-sprej-Aloe-Vera-NWA
Ahoj,
dcera na to taky hodně trpěla, ale asi od 5 let už nevíme, že něco takového je (teď má 15). Tak pevné nervy a vydržet
neznám nikdy jsem se s tím v rodině nesetkala
Asi mám štěstí děti ani já jsme to nikdy neměli.
Neznám
Toto je velmi zajímavý článek
to mela moje andulka a pak na to umrela:(
Tak zánět ucha jsem naštěstí nikdy neměla, ale musím to zaklepat
to naštěstí neznáme,ale já už jsem měla zánět zvukovodu,nikomu to nepřeji
Tohle je strašná bolest jako dítě jsem to měla ale to si nepamatuji ale když to měli děti tak mě někdo chytrej poradil chomáček vaty namočit ve frankovce a dát na začátek ucha a hlídat aby si to nezastrčili dál vždy se jim ulevilo a už na píchání nechodili a na sobě jsem si to jako dospělá vyzkoušela taky a jednou i prolisovanej česnek ale taky to musí být jen na začátku a musí se to zabalit do vaty nebo plátýnka jinak to zpálí kůži ale zabírá .
Kluk na to trpěl,strašný noci.
já když dětem nebo teĎ vnoučkům si sobě když začne bolet ucho naleju francovku a nechám chvíli působit ještě nikdy jme nejeli na píchání uší hned se jim ulevilo zkus to
Bolest ucha je děsná,jako malá jsem na to trpěla,takže jsem si užila.
Píchání ucha je velmi bolestivé, uleví se potom. Za mého mládí nám maminka kapávala do ucha kysličník (ale dnes se to asi nepreferuje). Je důležité naučit dítě správně smrkat. Můj manžel měl jako dítě několikrát píchané ucho a dnes o trochu hůře slyší.
Ahoj, já jsem si to prožila se svou dcerkou taky. Podstoupili jsme asi třikrát operaci, kde nám do uší dali tzv. trubičky. Jak přesně se to jmenuje medicínsky nevím. Ale pomohlo to. Je pravdou že jí braly asi 3x nosní mandle nakonec jsme museli nechat odstranit i ty krční. Poslední trubičky jí vydělávali před rokem a půl spolu s tím jí trhaly i ty krční mandle a od tě doby máme klid. Letos jí teda bude 10 let.
Jen chci napsat, že ty trubičky v uších zůstavají od půl roku do dvo let. A během té doby co jsou v uších nezpůsobují záněty středouší. Zkuste se na to zeptat. Malá první dostala když jí byli právě tři roky.
Darara — #17 - jj,máš svatou pravdu,ale jen to je málo,chce to léčit i příčinu....
hmm,tak to má oslabenou imunitu a vir v tělě,jestli chceš Karolíno pomoci,tak se mi ozvi na mail:marcous1@post.cz ,spolupracuji s firmou,která se zabývá bylinkami a jsou super výsledky/nejen na z.stř.ucha/,ale je to jen na Tobě
no ja kdyz byla u lecitelky s migrenama tak se me zeptala zda jsem jako mala chodila furt pichat usi a kdyz jsme rekla ze jo tak to pry uz bylo neco s ledvinama a pak se to tahlo dale az v migrenu tak at se juknou na ledviny. Me lecitrlka dala celou dokupy a tuk tuk uz nemam ani migrany a ani nexsem a to vse pry je stejne jen z levin zadne ovocne caje a tka ty ty jeste vyvolavaji.
ŠVÉDSKÉ KAPKY! Dokud máma nepřišla na tento zázrak, bratr pravidelně jezdil na píchání. Potom ale už NIKDY! Smočit kousek vatičky v kapkách, strčit na pár hodin do ucha a pravidelně měnit. Zánět odezní.
Ufff, znám to moc dobře, dcerka na tom byla dost podobně. Základ je dobře smrkat (klidně si pořiďte dobou odsávačku). Používat hojně vincentku, nebo mořskou vodu ve spreji (podle mě je ještě lepší) a bylinkové tobolky na "zkapalnění" hlenu. Myslím, že se jmenují Sinupo. To je prevence hned jak začne rýma.
Jakmile začne ouško trošku pobolívat, tak propláchnout vlažnou Alpou. Tj. v sedě, Alpu do stříkačky a prolít. A klidně za hodinu znovu a pak minimálně před spaním. Vydržet s tou Alpou aspoň tři dny (třikrát denně). A dát Ibalgin (nurofen, ibubrufen). Paralen je na nic, není v něm protizánětlivá složka.