Už začínám ztrácet nervy, mezi námi děvčaty....

 

Mám 16denní mimčo a tři dny zánět prsu. Začalo to bolavou bouličkou, kterou „zlikvidovalo“ miminko při kojení, a zůstala jen taková bolest jako při modřině. Jenže se přidali horečky kolem 39, Paralen nezabírá. Teplota se zvyšovala závratnou rychlostí spolu s množstvím mléka v prsu. V noci jsem zoufale budila miminko, aby to vysálo, a celkovou schváceností už skoro nebyla schopná ani vstát. Jakmile jsem někdy usnula, vzbudila jsem se mokrá od potu a totálně vyřízená.

 

Na pohotovosti v nemocnici to odbyly mávnutím ruky, Paralenem a antibiotiky.....

Včera jsme koupili odsávačku, tak mi to postupně ulevilo aspoň od teplot. Ale nemám tušení, kolik mléka je v jednom prsu. Nikdy se mi nepodaří odsát víc než 20 ml, pokud z toho prsa zrovna kojím, tak i méně..

 

Navíc mi na něm zrovna jak na potvoru praskla bradavka a nechce to nějak hojit, mažu Bepanthenem, takže každá manipulace děsně bolí. Vypadá to asi tak, že 20 minut kojím, 20-30 odsávám a za hodinu nanovo, takže chudák bradavka. Potím se už jen z představy, že to za chvíli bude zas.

 

Hledala jsem na netu info, jak se toho zbavit. Ledový obklad mezi kojením (to dělám), teplý před kojením (to taky dělám před odsáváním). Navíc kůži na prsou už mám tak citlivou, že mě cokoliv na ní neuvěřitelně škrábě a štípe. Svoji roli hrajou jistě i četné strije.

 

Babská rada, obklad ze slivovice……

Teplé obklady na zánět nikdy……

Masírovat…..

Nemasírovat……

Drsně masírovat v horké sprše…….

Tvarohový obklad……..

A taky prý mastitida je koncem kojení L

 

Já už fakt nevím, nějak se v té změti informací nemůžu vyznat a chci se toho zbavit…

A hlavně nechci, aby se laktace zastavila…

 

Holky, maminky, poraďte…..

Díky

 

Vaše čtenářka

Reklama