Přeji krásný a úspěšný den všem ženám-in!
 
Před dvěma lety jsem se rozešla s přítelem po několikaleté známosti. Rozchod byl dlouhý, ošklivý a hlavně plný špíny.  Nakonec jsme se domluvili na majetkovém vypořádání a loni naši právníci vše ukončili.
Naivně jsem si myslela, že už bude klid. Nebyl a asi nikde nebude.
 
S rodiči a kamarády bývalého přítele jsem vždy vycházela velice dobře. Jak on říkal "až moc", a když si našel novou přítelkyni, chtěl, samozřejmě, aby i ona byla takto přijata. Takže udělal tu nejjednodušší, ale také nejšpinavější věc, začal mě pomlouvat.
Jenže začal vykládat věci, které se vůbec nikdy nestaly, které jsem nikdy neřekla a ani neudělala.

Bylo to hodně zlé období a moc jsem se nabrečela vzteky i lítostí a pokaždé jsem si řekla, že to budu dělat stejně. Jenže pak jsem se uklidnila a usoudila, že na tuto úrověň neklesnu, protože nejsem jako on. Jednou ho to přeci musí přestat bavit. Nepřestalo. Dokonce to došlo tak daleko, že jeho rodiče při vhodné příležitosti kontaktovali maminku mého nastávajícího a vše jí barvitě líčili.
Díky Bohu, ona si na mě už svůj úsudek udělala a byla tak hodná a řekla mi o tom. 
Věřte mi, že jsem i uvažovala o trestním oznámení.
Jenže si říkám "stojí mi to za to?" Jsem teď úplně jinde, mám před svatbou a jsem moc šťastná. Nemám nejmenší chuť se v tom ráchat.
 
Teď se blíží jedna společenská akce, na kterou jdeme s mým skoromanželem a bývalý se svojí partnerkou.
Za poslední dva roky jsem se s bývalým viděla párkrát a pokaždé jsem si vyslechla  "....krávo zasr..., mrcho, s....ě" a různé jiné nepublikovatelné nadávky. Jednou mě i napadl.
Nemusím Vám ani říkat, jak moc se mi tam nechce.
Mám strach, že se trošku napije a něco mi udělá, v lepším případě jen bude urážet. Ale před tolika lidmi? Hrůza pomyslet.
 
Prosím poraďte mi.
Nemůžu se mu přeci pořád vyhýbat, ale na druhou stranu nestojím o žádné extempore.
Děkuji za všechny rady.
 
Vaše Mončí  

Ten váš ex bude asi pěkný i....t. Divím se, že jste s ním vydržela tak dlouho. Ale člověk má někdy růžové brýle a nic nevidí.

Každopádně já bych tam šla, aby viděl, že se ho nebojím, a kdyby mě přede všemi začal urážet, řekla bych: "To tě vážně tak štve, že jsem štastná, když mě musíš urážet?" A jeho přítelkyni bych řekla: "Myslíš, že se k tobě bude chovat jinak?"

Ale nevím, neumím si takové chování, jak popisujete, ani představit, možná bych mu dala rovnou facku a odešla. Vy se mu mstít nemusíte, protože jeho evidentně nejvíc štve, že jste šťastná bez něj. Jak poradí čtenářky Ženy-in?

Reklama