Mám problém se svým synem. Jde do druhé třídy a už od neděle doma brečí, že nechce do školy. Snažíme se ho utěšit, povzbudit, ale nic nepomáhá.

On se prostě bojí. že nezvládne učení, že bude mít zlou učitelku atd. Pořád o tom mluví, je plný obav. Nerozumím tomu. Nikdy nějaké velké problémy neměl, učí se docela dobře, pokud vím, s dětmi v kolektivu taky nemá nějaké výraznější neshody.

Napadlo mě, jestli není vystrašený od svého bratrance, se kterým byl teď 14 dní u babičky. Ten jde do páté a je to takový ten klasický problémák. Brácha s ním má dost starosti, protože se kluk nechce učit, je samá poznámka a hodně se pere. Nevím, je to jen můj pocit, ale co když mu jeho bratranec napovídal nějaké strašné zvěsti? A vystrašil ho tím?

Ze syna nemůžu nic kloudného dostat, jen brečí  a prosí, aby do školy nemusel. Napadlo mě promluvit si se synovcem, zjistit, co se stalo, ale nerada bych, aby si můj bratr myslel, že na jeho kluka nasazuju už i já.

A třeba je to úplně jinak a syn se najednou prostě bojí a má obavy prostě proto, že byl teď dva měsíce v klidu na prázdninách a teď musí zase do školy.

Je to mé jediné dítě, netuším, jestli je tohle chování normální. Že dítě brečí před první třídou, to bych pochopila, ale teď? Opravdu tomu nerozumím.

Reklama