vagina

Obracím se na vás s takovým intimním dotazem. Je to pro mne velmi osobní, ale napadlo mě, že možná řešíte stejný problém. Je mi 37, mám šest let stálého partnera. Poslední dobou jsem při sexu málo vlhká. Sex mě baví, těším se na něj, jsem vzrušená. Jen ta vlhkost už není, co bývala. Někdy se mi dokonce stane, že jsem skoro suchá.

Ze začátku jde všechno dobře, dotyky, vzrušení, chuť na sex. Pak ale se během chvíle stane, že přestanu „mazat“.  Je to hrozný, protože to vypadá, že moje vášně ochladly. Přitom to není pravda. Vzrušení nepolevilo. Navíc se s tím samozřejmě spojuje to, že mě to trochu bolí, někdy ji mám i o odřenou. Vlhčení se objeví zase při orgasmu, ale mezitím je to útrapa.

Mám z toho velké trápení. Nevím, co je špatně. Navíc se stresuju, protože musím vysvětlovat partnerovi, že moje „indispozice“ není o tom, že by mě sex s ním nebavil nebo že mě už nevzrušuje tak jako dřív. On si to totiž myslí.  Jakmile přestávám „mazat“, vím, že je v něm hned napětí, co dělá špatně, proč mně to najednou nejde. Sice mi to při styku neřekne, ale já úplně cítím, jak to mezi námi visí jako nevyřčený vykřičník.

Mě to opravdu trápí. Sice občas používáme zvlhčovací gely, ale je mi to trapné použít ho při každém styku. Nechci mít pocit, že jsem svou přirozenost vyměnila za mlaskavý krém, po kterém to jde jako po másle. Tak bych chtěla, aby to bylo jako dřív!

Jedna kamarádka, které jsem se svěřila, mi řekla, že existuje nějaký syndrom vysychání pochvy nebo něco takového, ale odborné rady raději nechám na gynekologa, kam se už konečně musím objednat. Odkládala jsem to, ale nejde to donekonečna. I když mi to nebude příjemné, musím se s ním poradit. Mám ale obavu, že mě odkáže zase na ty gely…

Navíc nevím, jak to vysvětlím partnerovi. On si opravdu myslí, že mě neuspokojuje, že mě to s ním nebaví, viní mne z toho, že s ním spím, a přitom ani nechci...

Čtěte také:

Jakou velikost má vaše pochva?

Byly jste v podobné situaci? Jak jste to řešily?

Problém čtenářky nás zaujal, proto si už zítra můžete přečíst pokračování tématu, kde poradíme, jaké používat lubrikační gely. Pozítří pak na Žena-in.cz najdete rady lékaře.

  • Chcete vědět, jaké jsou novinky? Sledujte nás i na komunitním portále