Milé ženy-in,

tak takovýhle začátek týdne jsem si opravdu nepředstavovala. Snad v tom dneska nejsem úplně sama. Snad mi někdo poradí. Pracuji v klasickém kanclu a díky vedru venku tu mám asi 50 °C. Veškeré oblečení už je na mně úplně durch. Větráky nestíhají. Větrat se nedá. Venku je sice o něco chladněji, ale je to prostě jen promíchávání teplého vzduchu s ještě teplejším. Mám pocit, že klávesnice, na kterou píšu, se mi snad začala i rozpouštět pod prstama. A to mám ještě vytvářet nějakou pracovní činnost.

Ráno jsem si uvařila kafe, ale vypiju ho asi až před odchodem do práce. Vůbec nechladne a takhle teplé se to prostě pít nedá. Voda ze sklenice se mi vypařuje rychleji, než ji stihnu vůbec vypít. Do toho telefonáty od zákazníků, kteří mají neustále nějaké problémy s tímhle a tamtím. Jediné, co udržuje můj mozek v pevném stavu, je představa studené vany, do které se naložím, až přijdu domu. Jinak by mi asi už vytékal ušima.

Co v takovém vedru děláte vy, abyste to přežily ve zdraví? Já asi každou chvíli odpadnu na přehřátí organizmu. Zkuste mi něco poradit, protože mně už to přestalo myslet asi před třema hodima. Navíc potřebuji, aby mi dotazovaní zákazníci poslali do mailu odpovědi na náš dotazník, abych to stihla do konce pracovní doby vyhodnotit, bohužel mi ještě nedošel ani jeden dotazník. Taky je to u vás dnes takhle mrtvý? Osvěžte mě nějakou zajímavou radou, jak přežít tropy...

uvařená Petra


Přiznám se vám, Petro, že já jsem taky slušně uvařená, u mě to naštěstí však trošku zvládá ten větrák.

Co byste poradily Petře vy, ženy-in, jak bojovat s vedrem? A je to mrtvé jen u ní, nebo i u vás?
Zkusme bojovat s tropickými teplotami, a když to zvládnete i vy, můžete za váš příspěvek o nějakém vašem poprvé získat balzám na vlasy. Pište své příspěvky k dnešnímu tématu dne na mail redakce@zena-in.cz.

Reklama