Ahoj,
dnes jsem se hezky naštvala a jsem tak vytočená, že využívám rubriky SOS, což by mě nikdy nenapadlo.

Dnes jsem se pohádala se svým mužem, to by nebylo tak hrozné, ale kvůli čemu! Jeho matka.... Od začátku ji opravdu nemám ráda - ona mě také ne.

Za posledního půl roku má "zlatá" tchyně válčí s penězi. Byla podruhé vdaná a její bohatý, leč starý manžel si dovolil umřít a nenechat jí ani vindru. Když žil, dával jí tučné kapesné, které ona kompletně utratila. Neměla našetřenou ani korunu, takže se ocitla v situaci, kdy se musela uskromnit, což by udělal normální člověk, nikoli manželova matka.

Takže si usmyslela, že ji bude živit můj muž a jeho brácha. Podotýkám, že my s manželem máme malé mimi, rekonstruujeme byt a švára je na invalidním důchodu - takže s penězma vycházíme jen tak tak. Každá návštěva probíhala stylem: jakto, že jsme koupili tohle obyčejné kafe, obyčejnou vodu apod. Ona pije jen tu a tu značku - pochopitelně nejdražší.

K vánocům a narozeninám se smí dávat jen zlato - obyčejné dárky nám vrátila. To už jsem byla hezky naštvaná, ale budiž, nebudu se s manželem kvůli takové krávě hádat. Až dnes, po další návštěvě jsem nevydržela. Tchyni mají doplatit zpětně vdovský důchod (cca 20 000,-). Mluvila jsem se švagrem a shodli jsme se, že by si měla část peněz odložit "na horší časy".

Švára souhlasil. Nikoli můj muž. Osočil mě, že se pletu do věcí, do kterých mi nic není, že je to jen její věc a ona si může s penězi udělat co chce. MÁ PRAVDU.

Jenže na druhou stranu už od ní vím, že ona je má v plánu utratit a opět se nechat živit. A to už se mě bytostně dotýká. Já už to odmítám, protože my ji musíme živit a já bych ty peníze raději investovala do své dcery. Možná vám budu připadat jako lakomá nána, jenže já to cítím jako obyčejné vydírání ze strany manželovy matky. A navíc mě fakt štve, když se kvůli tomu s mužem začínáme hádat. Máte podobné zkušenosti? Prosím poraďte, jak se mám k tomu postavit.


Na přání čtenářky zveřejňujeme toto SOS anonymně.

Reklama