Volám SOS, ani nemám sílu pozdravit. Asi chápete, jaké je moje utrpení, když píšu touhle noční dobou, místo abych spala.

 

Ale začnu od začátku. Že mě občas bolí žlučník, na to jsem si celkem zvykla. Bývalo to většinou tak 1x do roka, skoro vždy během letní dovolené, kdy člověk jí spoustu nezdravých jídel, takže jsem pravidelně končila na pohotovosti (ještě že jezdíme na dovolené jen po ČR). Většinou mi kromě injekce napsali Algifen a ten mi pak vystačil na celý rok, když mě někdy žlučník pobolíval.

 

Ale letos je to nějaký horší. Pár bolestivých záchvatů jsem měla asi před měsícem, a tak jsem po roce vyrazila ke svému lékaři. Napsal mi Isochol - prášek - brát před tučným jídlem jako prevenci, a klasicky kapky Algifen.

 

Jenže minulé úterý mě to zase chytlo, zvracela jsem snad víc než jsem snědla (držím přeci tu dietu na hubnutí), po třech hodinách se mi ulevilo po Algifenu a Ibalginu. (A to jsem jinak odpůrce léků a moc jsem jich za život nesnědla). Pak jsem radši moc nejedla. Až v sobotu - jely jsme s kamarádkama do Prahy za zábavou - prima večer, tanec, prostě paráda. Nevím, čí to byl nápad, že si dáme grilovanou klobásu (ale hlad byl - a ta vůně!!!). Snědla jsem asi půlku, když se mi začly podlamovat kolena a udělalo se mi špatně.... Fuj, tak špatně mi ještě nikdy nebylo!!! Nemohla jsem dělat nic jinýho, než sedět a prodejchávat ty hrozný bolesti, po těle mi tekl pot doslova proudem, byla jsem úplně studená a vedro střídala zimnice. Chtěla jsem říct kamarádkám, ať zavolají sanitku, ale nemohla jsem ani promluvit. Asi po hodině to celkem přešlo, tak jsme jely domů.

V úterý mi zase bylo nějak divně a měla jsem horečky, k tomu kašel a rýmu, a tak jsem došla k závěru, že mi v sobotu bylo špatně z přicházející chřipky. Z té jsem se léčila dodnes ležením v pelíšku. Ale dnes mi bylo už líp, a tak jsem se najedla - a výsledek? Žlučníkovej záchvat snad ještě horší než minule. Dala jsem si 30 kapek Algifenu a už hodinu čekám, jestli se bolesti zmírní.

 

A jsem u toho, proč píšu. Má některá z vás nějaké podobné zkušenosti? Co mám dělat, je nutné jít na operaci (to se mi moc nechce, bojím se operace a nechci jizvy) nebo je nějaká možnost se toho zbavit nějakými bylinnými čaji apod? Když tak mi napište i něco o té operaci, na kolik dní je, jak moc to bolí, jak dlouho trvá, než se člověk vrátí do normálu (abych mohla chodit cvičit).

 

Za tři týdny mám jet konečně na dovolenou do zahraničí. Takže si říkám, že teď na operaci jít nemůžu, a na druhou stranu bych byla nerada, kdybych pak skončila někde v nemocnici, kde bych se ani nedomluvila :-(((( Tak co mám dělat???

 

Díky za každou radu.

 

Ahoj

 

Reklama