Neví náhodou někdo, kde se dá sehnat driver na HP laserjet 6L na windoze NT? Tiskárna jest sice starým zgarbem, ale nějak je mi stydno ji vyhodit a koupit si novou jenom proto, že tahle je démodé... a pořád tiskne.

Gentiana

P.S.: (k včerejšímu tématu): ad dovolená:
Bijte mě, ale tohle slovo nesnáším. Dokonce nesnáším ani ten koncept, jako že teda vypadnu z práce a dva týdny dělám nic.

Ani nechápu, proč lidé oddělují práci a soukromí, když nemusí (někdy musí, šroubování Fabií na páse si jeden domů fakt nevezme). Nedokážu si představit, že přijdu domů... a nic. Budu sedět a koukat do zdi, protože nemám co dělat. Nebo si číst nějaké literární veledílo od Rosamundy Pilcherové. Luxovat koberec, přestože jsem to udělala za posledních sedm dní sedmkrát.

Nemám totiž dva životy, jeden v práci a jeden okolo, takže se mi to proplétá bez jakýchkoli hranic. Psychopříručky sice tvrdí, jak je to nezdravé, že to člověka může převálcovat, ale složila jsem se z přetaženosti, i když jsem dělala šestnáctky a doma akorát přespávala... a pořád je lepší se jednou nebo dvakrát do roka zhroutit vyčerpáním... než koukat do zdi. Nebo ležet na písku a smažit se, to je stejně podnětné a užitečné.

Takže občas prostě vypadnu a chodím po horách a fotím kytky. Kde a jaké, po tom nikomu nic není. A vypnu mobil, šestnáct hodin denně se plazím po kopcích a pak spím. V hotelu nebo někde. A nepotřebuju koukat na televizi nebo viset na baru a i jinak si užívat. Nebo občas vypadnu a potuluju se po Paříži nebo Miláně. A noťas mám s sebou, přece nebudu večer sedět doma a koukat na televizi, když můžu dělat něco produktivního.

Ano, produktivita je to správné slovo. Vede moje činnost k něčemu? Učiní mě lepší? Svět lepším? Pokud ne, tak nemá smysl. A je nezbytně nutné nikdy nepřestávat. Hledat, učit se, cokoli. Jinak se z člověka stane starý skuhral, a kdo pak má poslouchat takové to: Kdybych si nebyla vzala Tondu, tak bych mohla být jinde a jinak.

Zrušit dovolenou, začít s činností. Tož tak.


Nu, ženy-in, která z Vás se vyzná v tiskárnách?