Krysa nám popsala, jaký vztah si k ní budují její „nevlastní“ děti, díky partnerce bývalého muže. Vysvětlete jí, proč je na ni zasedlá, a poraďte, co s tím?

Pěkný den!

Vlastní děti nemám – zatím, ale měla bych pár poznámek respektive otázek. Přítel má se svojí bývalou ženou dvě děti – puberťáky. Bývalá žena si již pořídila dalšího benjamínka s novým mužem. Nechci teď řešit, jak na děti působí rozvod rodičů – to mi nepřísluší a navíc se mě tento konkrétní případ netýkal. Ale jakmile jsem vstoupila do života svého přítele, jeho ex obrátila o 180°. Děti, již zvyklé na matčina nového partnera, měly standardně otevřené přístupové cesty k nové partnerce svého otce. Ovšem ex, která se s rozvodem patrně nikdy nevyrovnala a veškeré její další aktivity směrovala jako „naschvál“, se nedokázala se situací vyrovnat. Aniž by mě znala, označila mě jistým výrazem a v tomto duchu informovala a připravovala děti na mou první návštěvu. Asi je jasné jak to vypadalo a vypadá i nadále… Přítel, kterému na dětech záleží, je z toho nešťastný. Přeje si, aby jeho vlastní děti jeho novou partnerku respektovaly – to bohatě stačí. Přeje si, aby si děti udělaly svůj vlastní názor ne převzaly zaujatý a zlobný názor jejich matky. Z mé strany – nepotřebuji a nechci mít s jeho dětmi „vztah“, ale chci, aby byla pohoda – pozdravení, civilizované chování a příjemná atmosféra. Nechci jim dělat druhou matku!

Nazvala jsem to „syndromem rozvedených matek“, kdy matka není schopná se vyrovnat s časem, kdy děti tráví čas s bývalým partnerem s jeho NOVOU přítelkyní. Taková matka žárlí, hledá důvody, hrabe se v minulosti, používá výrazy a nabádá děti, aby partnerku nesnášely. Proč? Je tak strašně těžké udělat tlustou čáru a například volný víkend si užít ke své spokojenosti? Nebo s novou rodinou? Proč nepřát štěstí (které navíc si užívám) i bývalému partnerovi?

Každopádně krásný dětský den – VŠEM!

Krysa


Děkuji, Kryso, za váš příspěvek. Ode mne radu nečekejte. Ale třeba čtenářky by zkušenosti mít mohly…

Dnešním tématem dne je stále Den dětí. Proč si je pořizovat, proč si je nepořizovat. Jsme na své děti hrdí, vkládáme do nich své ambice, Prostě si o nich povídáme. V redakčním mailu je ještě příspěvků spousta, takže pošlete jen, když to bude příspěvek opravdu zásadní. A děkuji tímto všem co přispěly…

redakce@zena-in.cz

Příspěvek, který se mi bude nejvíce líbit odměním pytlem s bonbony  nimm2

Ať si i děti ve vašem okolí užijí sladkostí…

Reklama