Je mi trapné se s něčím takovým svěřovat, ale ráda bych vás poprosila o názor a o radu.

Chodím už několik měsíců s přítelem, kterého moc miluji a i on miluje mne. Velmi dobře si rozumíme. Mně je 22 a jemu 25 let. Je ke mně velmi něžný a ohleduplný, máme hodně společných zájmů a plánujeme společnou budoucnost.

Jediná věc, která mi kazí tuto idylu, je to, že Petr na sebe moc nedbá. Ne, že by byl nějaký špindíra, ale jeho zevnějšek působí tak nějak neupraveně a zanedbaně. K holiči jde až ve chvíli, kdy přes vlasy nevidí, nosí džíny a trička, která již mají své nejlepší období za sebou. Oholí se tak jednou v týdnu. Připadá mu to normální, nemá rád, když se chlapi o sebe přehnaně starají. Říká, že není žádný teplouš.

Ale mně to dost vadí. Ze začátku jsem to moc nevnímala, a pak jsem si říkala, že časem ho v tomhle předělám. Občas mu koupím nové tričko nebo tak, ale on to stejně nenosí. Vždycky se narve do toho, které má po ruce, a vůbec nepřemýšlí, že by mohl vypadat taky trochu líp.

Zatím jsem s ním o tom na rovinu nemluvila, spíš jen tak v náznacích. Ale ty, jak je vidět, nezabírají. Ráda bych mu řekla, že mi jeho zevnějšek vadí, ale bojím se, abych ho nějak neranila nebo se ho nedotkla. Poradíte mi, jak mu to říct co nejšetrněji? Nechci ho ztratit a mám strach, aby si nemyslel, že ho chci nějak manipulovat a převychovávat. Děkuji za vaše názory.