Vzpomínáte si na náš článek SOS: Soused hulvát? Čtenářka Átéčko si v něm stěžovala, že v domě, ve kterém žije v ulici Dvořáčkově v Českém Těšíně, mají souseda, který se k ostatním nájemníkům chová zcela bezohledně, a k tomu provozuje v domě hospodu, ze které jde hluk i po desáté v noci. Zveřejnili jsme radu právníka Stanislava Berana, jak postupovat, a kontaktovali Petra Chroboczeka z Městské policie v Českém Těšíně, který se případem již dříve zabýval.

Inženýr Chroboczek nám k případu řekl...

Za celý loňský rok jsme měli na rušení nočního klidu v tomto domě jednu stížnost v srpnu a jednu v prosinci. V obou případech strážníci zjednali nápravu.
Letos 16. 1. byla další stížnost. Tentokrát se věc strážníkům na místě vyřešit nepodařilo a řešení problému bylo postoupeno jako stížnost Městskému úřadu.
Městská policie se snaží zjednat nápravu. Ale jsme jenom lidé, k hluku po desáté v domech s pohostinstvími občas dochází, řešíme tedy vždy konkrétní případy, když si někdo stěžuje.

A povolený nepovolený zábor?

A co se týká nepovoleného záboru chodníku, město s tím mnoho udělat nemůže, jak nám vysvětlil Petr Chroboczek...

...od 3. 6. 2009 je celý objekt v majetku nájemníků. Dům je tedy soukromý a jsou v něm dvě restaurace. Přístupové cesty k domu také nejsou obecní, ale jsou v majetku dalšího vlastníka. Koho, to jsem nezjišťoval, ale každý si to může zjistit na katastru. K žádnému záboru obecní komunikace tedy nedochází a v tomhle ohledu s tím nemůžeme nic dělat. Je to věcí majitelů, jak si mezi sebou upraví vztahy.

Jak na tyto informace reaguje čtenářka Átéčko?

Je pravda, že dům je vlastnictví nájemníků. Ale stojí ve městě. Městu, ve kterém se nesmí na veřejnosti popíjet alkohol, tohle nevadí?
Nájemníci se provozovatele hospody, pana M. O., bojí. Protože neskutečně řve a nadává, pokud se mu někdo snaží vysvětlit, že se na tohle nebude dívat nebo to tolerovat.
Zatím slíbil, že v únoru odstraní své lešení a cihly ze dvorku. Počkáme. Na fotografiích je vidět, že projít do domu je dost těžké.
Majitel sousedící parcely nechal odstranit poničený plot a postavil cihlovou zeď. Jinak beze změn. V létě se griluje na chodníku a venku pije pivo.
Chtěla bych alespoň radu, jak mám postupovat. Jako majitel bytu mu nemohu nijak vyhrožovat nebo dávat pokuty.

Fotky z místa

Foceno od vchodových dveří do domu - chcete-li vyjít na ulici, musíte prokličkovat mezi sedícími...

hospoda Dvořáčkova

Dvořáčkova

Zajímavý je i poznatek čtenářky Átéčko, že...

M. O. není jedním z majitelů bytů. On jediný si byt nemohl koupit, koupila jej jeho matka. Ale chová se, jako by mu to tady patřilo celé.

Pro radu jsme se opět obrátili na právníka Stanislava Berana, který nám slíbil, že se k problému vyjádří co nejdříve. Budeme vás informovat!

Máte podobnou zkušenost?

Reklama