Zdravím všechny čtenářky,

protože Ženu-in čtu poměrně často a vím, že se okolo ní pohybují lidé z různých oborů, rozhodla jsem se poprosit Vás o radu. Chtěla bych založit sbírkové konto, myslím tím prostě veřejnou sbírku, jako má třeba Světluška nebo UNICEF, ale nevím, jak pořádně na to.

Nemám ambice pomáhat světu, jde mi o jednu konkrétní osobu. Je to jedna z mých báječných kamarádek, která po složité operaci leží již sedmý týden v nemocnici s ještě stále toho má hodně před sebou. Až lékaři všechno "opraví", bude následovat dlouhá rehabilitace, takže se obávám, že kamarádka do práce ještě dlouho nepůjde.

Teď ji chodím navštěvovat, ale mám pocit, že bych měla pomoct víc. A tak jsem se právě rozhodla, že by nebylo špatné jí pomoct i trochu finančně. Kamarádka před nemocí pracovala v neziskové organizaci pomáhající lidem, byla to krásná práce, ale výdělek samozřejmě za moc nestál. No a teď bude potřebovat pomoc, nejenom finanční, i ona. Nevím, co všechno bude rehabilitace obnášet, ale byla bych ráda, kdyby si mohla dovolit vše, co potřebuje.

Vím, že bych asi nezískala miliony, nicméně věřím, že mezi bývalými spolužáky a kamarády by se jistě našlo pár lidí, co by neváhali a přispěli by. Jenže otázka zní: Jak na to? Dokáže mi někdo poradit, jaké všechny formality to obnáší a jak dlouho takové vyřízení trvá?

Děkuji všem za odpovědi,
Lenka alias Brix

Reklama