Prosím všechny, kteří tuší, jak si stěžovat na chování zaměstnanců pohřební služby, aby mi dali vědět. Bohužel ta služba není v žádné asociaci.

 

Co se stalo?

 

V sobotu v noci mi náhle zemřel tatínek. Byla jsem spolu s maminkou u něho a umíral nám před očima. Bylo to pro nás hrozné, ale mnohem hroznější bylo, co se dělo potom, když bylo třeba převést tatínka na soudní lékařství. Volali jsme pohřební službu, kterou známe, ale ta nefunguje v noci. Po několika marných pokusech jsme se do jedné služby dovolali a ti byli ochotní přijet.

 

Přivolaná pohřební služba byla jako zlý sen. Bez pozdravu, v kraťasech a triku, s hrubými zahradnickými rukavicemi vtrhli do bytu dva neurvalí chlapi. Pravda, jeden z nich mamince podal ruku.

 

Potom přenášeli tatínka do rakve - z pokoje na předsíň - ta vzdálenost je asi pět kroků. Popadli ho za ruce a nohy, vlekli ho tak, že udeřil hlavou o zem!! Přitom kluci od záchranky tatínka před odchodem přenesli ze země na gauč a dokázali to udělat velice šetrně a opatrně, takže vím, že nešlo o problém s váhou atp.

 

Mezitím přijel můj manžel a doprovodil je dolů k autu. Při návratu do bytu  (bylo potřeba dořešit formality) pány prosil, aby jenom vyřídili papíry a nic nám nevysvětlovali, že jsme stejně v šoku a navíc jsme před čtrnácti dny vyřizovali pohřeb babičky, takže víme, co bude dál. Pán mu to odkýval a následně před maminkou rozebral lámání čelisti při úpravě mrtvého, posmrtné otoky atp.

 

Nakonec ještě několikrát upozornil na fakt, že pokud si u nich objednáme pohřeb, bude tato cesta stát podstatně míň, než bez objednávky.  Když jsme mu opakovaně řekli, že pohřeb si u nich neobjednáme, tak bez pozdravu odešel... Netušil, že jsme si u nich pohřeb původně objednat chtěli, ale předvedené chování stačilo.

 

Říkala jsem si, že jsem možná ovlivněná stavem, v jakém jsem po psychické stránce byla, ale byla tam s námi i zdravotní sestřička (sestřička z nemocnice, zvyklá na ledacos) a můj dojem mi potvrdila a sama z nich byla hodně znechucená.

 

Holky, pokud máte někdo nápad kde si na ně stěžovat, tak mi to, prosím napište. U majitele to asi nemá smysl, určitě ví jaké prezenty zaměstnává. Jinak jde o pohřební službu z Brna.

 

Kuře

Reklama