Já jsem včera dostala od paní, která se stará o kočičky v nouzi ve svém útulku, velmi naléhavý mail s titulkem SOS.

Proto jsem si dovolila využít tuhle novou rubriku k tomu, abych jí pomohla a poprosit o zveřejnění. Jde o záchranu obyčejného černého kocourka Mikeše. Kocourka vlastní starý pán, který onemocněl a vlivem nemoci se hodně změnil. Mikeše bije, zapomíná mu dát najíst - je to smutné, nedokáže se už postarat ani sám o sebe.

Kocourek je asi osmiletý, což je další rána, protože zvíře v tomto věku potřebuje ohledy, klid a zdravý stereotyp. Přitom je to kocourek bytový, přítulný, hodný a potřebuje se urychleně dostat do nového domova, vůbec nechápe, proč se pán tak změnil. Zatím byl sám, ale protože je kliďas, určitě by vyšel s dalším neagresivním zvířetem.

Kastrovaný dosud není, ale to je nejmenší problém, paní, co mi psala, by to zařídila. V nejhorším případě by si ho paní dočasně do útulku vzala, ale protože Mikeš není naočkovaný, hrozila by mu tam možnost infekce a krom toho je tam přeplněno. Nenašel by se někdo v okolí Olomouce nebo i dál, kdo by Mikeše vysvobodil? Sama můžu potvrdit, že je výhoda vzít si starší zvíře do bytu - nic nezničí, je výborný společník a hlavně dovede projevit vděčnost, po zlých zkušenostech si dovede vážit dobrého bydla.

Kontakt: 777 249 850 nebo mail: HelenaRichterova@seznam.cz Díky.

Reklama