Milé ženy - in,

mám kamarádku, je svobodná maminka dvouleté holčičky, a našla si přítele přes inzerát. Už u něj skoro rok bydlí, ale odstěhovala se za ním do města, kde nikoho nezná, nemá tam za celou dobu, co tam bydlí, jedinou kamarádku. Přítel je většinu dne v práci, protože soukromě podniká.
V sobotu mi poslala mail, a mně je z toho hrozně smutno, moc ráda bych jí pomohla, nebo dala alespoň pár dobrých rad, ale sama si na to vůbec netroufám, proto žádám o pomoc a názor vás.

Ahoj Míšo,

tak je sobota a my jsme opět doma samotné... Ale mám tady booka, tudíž ti mohu něco napsat. Máme s H. fakt krizi, beru antibiotika na zánět dělohy a mám zakázaný sexík, což mu asi leze na mozek a mně taky. Včera mi vysvětloval, že je radši, když má doma mě, než kdyby doma měl nějakou nádhernou holku, která by ho stála moc peněz - hezké, že? To je vztah, pochopila jsem tím, že mě má víc než jistou a že jsem vlastně taková hnusná kravka, která holt měla štěstí a našla bohatého podnikatele, který sice není doma, ale bude ji živit. Jsem z toho fakt zhnusená. Usíná denně u televize a někdy do postele ani nedorazí. Mám takový pocit, že buďto někoho má, nebo je to šílenej bručoun. Mně by momentálně pomohlo, kdyby mě třeba jen pomazlil nebo obejmul. Opravdu mám dost silný bolesti a ještě ty nervy do toho... Nevim, co je lepší, jestli být matka samoživitelka a přemýšlet, co dát dítěti k jídlu, nebo se mít dobře a přemýšlet, kdy nás vykopne kvůli nějaký hubený blondýně. Představ si, že začal čumět na ženský v mojí přítomnosti. Aspoň vím, jak ti je, když to dělá ten tvůj. To člověka pěkně poníží.

Miško, já nevím, kde mám začít. Mám pocit, že se mu přestávám líbit, jenže na cvičení ani sport nemám ani dost času ani dost síly. A o plastice se ani nebavím. On mi neřekne, že mu připadám tlustá, ale vím, že si to myslí. Všechny jeho přítelkyně i manželka byly hubený jak anorektičky a neříkej mi, že najednou změní vkus. Navíc čumí po vychrtlejch holkách. Čím víc držím dietu, tím víc se do toho všeho zamotávám, protože když nejím, tak jsem podrážděná a nervozní a tím tomu všemu nepřidám. Navíc, když zhubnu, tak první jdou dolů již tak malá ňadra, a na zbytek už nedojde. Poraď... Jo, a když se ho zeptám, co bych měla dělat s postavou, tak samozřejmě naznačí partie, o kterých se od začátku bavíme - zadek, stehna, boky. A přitom je prý se mnou spokojený. Podle mě se motá ve lžích a bojí se mi říct, že už se mu nelíbim, abych s tim něco začala dělat. Ale zase na druhou stranu vůbec nevím, jak bych reagovala, kdyby mi to řekl. Nejspíš bych se hodně urazila a vpálila mu jeho vlastní nedokonalosi. Já mám v tomhle strašnou smůlu, vždycky, když s někým chodím, tak jeho předchozí přítelkyně byla přinejmenším modelka nebo jiná sexbomba.

Je mi tu moc smutno. Momentálně asi nevidím budoucnost našeho vztahu. Nebo to jsou ty hormony? :-)

P. S.: Kamarádka je celkem hubená, až vychrtlá, ale od přírody má širší pánev, kde zhubnout prostě nelze... nevím už, jak jí říct, že hubnout opravdu nepotřebuje... Zkrátka její sebevědomí je na nule a má komplex z toho, že přítelova exmanželka byla modelka...

Děkuji Vám předem za všechny vaše názory a rady.

Vaše Tercie


Milá Tercie,
je od vás milé, že chcete kamarádce pomoct, ale...
Nebude to jednoduché, ona je totiž skálopevně přesvědčena, že se svému příteli nelíbí, a kdybyste jí stokrát tvrdila opak, nebude vám věřit. Asi se jí těch pochybností o sobě samé nahromadilo moc a ubíjí to její sebevědomí a tím pádem ubírá na přitažlivosti. Je to začarovaný kruh, ze kterého si bude muset najít cestu asi sama. Vy jí pomáháte už tím, že se má komu svěřit. 
Uvidíme, co poradí ženy-in
Reklama